Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sajnos vizesedik a lakás...

Sajnos vizesedik a lakás fala, sok a pára, peneszedés is volt. Olvastam minap egy hirdetést hogy egy új technikával (STOP POOL )ez megszüntethető. Fel is mérettem, 70% a vizesedés. Van esetleg valakinek ebben tapasztalata? Vagy megéri ?

Figyelt kérdés
Olyan választ várok, aki már csináltatta ezt a módszert, és mi a véleménye ár-érték arányban.

nov. 22. 06:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szellőztetés, páraelszívó, már évek óta használatban. Ez a technológia jónak tünik csak drága.
nov. 22. 06:40
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor csotores van .
nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az csak tűzoltás, a vizesedés okát kell megszüntetni.
nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy átverés.

Kb olyan, mintha lenne egy beázás és akkor a Stop Pool lenne a vödör, amit alá raksz.

A beázást kell megszüntetni.

A Stop pool árából ki is jönne.

De jobban is leírhatnád mi a gáz.

nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Injektálásra gondolsz kérdező?
nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ha jól látom ez egy injektálás gyakorlatilag, ami jól tud működni abban az esetben, ha pl. azért vizesesik a ház, mert nincs megfelelő alapja. Mi pl. injektáltunk (házilag) tégla kerítést, ami felszívta a nedvességet és állandóan ledobta a vakolatot. Megszűnt a probléma, de azért nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez egy nagyon jó alap gondolat, bár nem értek hozzá.

Kvázi egy vízzáró réteg keletkezik, ami nem engedi tovább szivárogni a vizet és felette kiszárad a fal. Ez oké. De attól még alatta marad a vizesedés, ez is oké lenne? Nem tudom... Egy kerítésnél tök mindegy, de háznál nekem neccesebben hangzik.

Ha nem a talajból felszívódó nedvesség okozza a gondot, akkor nem lesz megoldás. Ebben az esetben meg kell keresni mi okozza a gondot.

nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mióta vizes a fal? Ez csőtörés szokott lenni vagy más kivitelezési hiba. Felülről jön a víz?
nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elégtelen hőszigetelés, vízszigetelés, vagy egyszerű csőtörés miatt vizesedhet a fal.


A sarkok jellemzően hőhidasak szoktak lenni. Hideg a fal, lecsapódik a pára.

nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdés alapján nem felázásról van szó, amire ez a technológia szól, hanem magas belső páratartalomról. Valószínűleg gumiszigeteléses nyílászárók vannak, emiatt elégtelen a szellőzés. Aztán minél magasabb a páratartalom, annál több víz csapódik le a falakon. Két megoldás van: vagy homlokzatszigetelés, hogy a pára nehezebben csapódjon le, vagy a páratartalom csökkentése. A második lényegesen olcsóbb...

Először is, venni kell egy páramérőt.

[link]

Ha tényleg magas a páratartalom, akkor egyrészt csökkented a keletkező párát, másrészt naponta kétszer kereszthuzattal szellőztetsz, a teljes belsőtéri levegőt lecserélve. Probléma megoldva.

nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Lényegében a páratartalom magas, van pára elszívó több helyen, nem reg vettem egy elektromo at is. De ennek ellenére 70 körüli . A fűtés is biztos kevés , majd kisé megemelem, de akkor is van pára úgy tapasztalom. Ez régi ház rossz kő alappal, a földből felszívódik az alapba a viz sajnos. Lehet az alapot kellene injektálni.. a szoba alaptőke erősebb de feljebb kb egy méterre már normált mutat a mérő. Kívülről tizes szigetelés van, persze műanyag nyílászárók, amin ha erősebben fűtök, csurog a viz, ablak szintén. Most ez a gázár variáció is hogy bizonyos km3 ig lehet megfizetni, akadálya a magas fűtésnek.Azt hiszem egy kis kandalló ràsegítene , lehet aztól még ez az injektálás sem ártana, az északi falon a legkritikusabb 80 cm alul , ez mondjuk még anyagilag birhato. Teljesen szabadon hagytam a falat hogy tudjon szellőzni, de igy is ledobja a festést, leválik. Ha bármit ida teszek vizes lesz a fal és oenészedik is, salétrom is kiüt. Valószínű nem beàzás az alap💩az 50 és években épült és kő alap nem beton. Azért is kerdeztem rà, hogy aki ezt a technológiát választotta hogy van megelégedve, nem mindegy hogy pár száz ezret kiadók érte, meggondolandó!
nov. 24. 04:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!