Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Soha nem kellett még függönyt...

Soha nem kellett még függönyt vásárolnom,így nem tudom,hogy is kellene ezt megvennem,milyen méretben. Ha 70 cm széles az ablakom,akkor 140 cm-t kell vennem belőle?

Figyelt kérdés

[link]

Erről a függönyről lenne szó,viszont nem tudom,hogy ezt lehet-e hajtogatni/ráncolni. Az ablakom 70 cm széles, széltől,szélig. Hogy kérjem ezt a függönyt,milyen méretben? Nem igazán értek hozzá sajnos..Azt írja,hogy lyukacsos, akkor azt nem kell ráncolni?


nov. 22. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A karnis hosszának a kétszerese. Mivel a karnis túllóg az ablakon.
nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
nov. 22. 23:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, a karnist vedd alapul, ezen felül egyéni ízlés kérdése. Ha szépen szeretnéd "ráncolni", akkor azt mondják kétszeres méretet kérj, én elégedett vagyok a 1,5-szeressel is. Csak a nappaliba kértünk kétszerest, ami az utcára néz, így a komolyabb ráncolás miatt kevésbé lehet belátni.
nov. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár úgy látom ez vitrázs, ha vitrázs rúdra megy, az pont megegyezik az ablak méretével. Viszonylag olcsó, így én kérnék kétszerest és ha nem tetszik levágnám, leszegném, vagy ha nem értenék hozzá, akkor megkérnék valakit, hogy tolja át a varrógépe alatt. :)
nov. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken, ha bemész és megmondod, milyen széles az ablakod vagy a karnisod, megmondják, milyen széles legyen a függöny.
nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi idén vettünk 2 szobára, és 1,5-szörös szélességben. 2-szeresen szerintem már nem lehet jól kilátni, mert mindenhol hullám van.

(Egyébként itt az előző tulaj fix karnist csináltatott faltól falig, úgyhogy nem a karnis teljes hosszát vettük alapul, hanem azt a részt, ameddig akartuk, hogy elérjen a függöny. De ez neked lényegtelen.)

Most nincs semmilyen függönyöd? Akkor nézz meg bárhol egy függönyt, hogy az jó-e úgy szerinted, aztán meg mérd le, hogy mennyivel szélesebb az elhelyezkedési helyénél.

Ezt fel lehet tenni karnisra is, csak mivel a teteje lyukacsos, így vitrázsrúdra is fel lehet fűzni. Azon is lehet ráncolni.

nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!