Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kilyukadt kazánnal mit lehet...

Kilyukadt kazánnal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Amúgy is régebbi, kókány kazánról van szó.

Ez lenne a 3. tele de előtte évekig volt már használva, tehát nem új.


Párom velem üvöltözik, emiatt, hogy kilyukadt.

Én direkt nem szólok egy szót sem, ha nincs begyújtva és hideg van.

Azt mondja " be lehet abba még gyújtani"

Nem szeretném hogy felrobbanjon, vagy valami de SEMMIT nem mond, én meg nem értek hozzá. Csak azt tudja üvöltözni, hogy mindig a pénz, minden a pénzt viszi stb. Én tanulok jelenleg keresetem nincs, de holnap első dolgom lesz, hogy ami van pénzem (nem sok 100 e Ft) leteszem az asztalra és megmondom neki, hogy keressen szerelőt, vegyen másikat , akármi.

Állandóan velem üvöltözik, mintha én tehetnék róla. Be van már rúgva így ma már esélytelen vele kommunikálni, de őszintén nem is akarok.

Csak mivel semmit nem mond, ő be van rúgva én meg félek, hogy túlmelegszik vagy tudom is én.

Holnap szombat, most honnan a fenéből akasszak le valakit aki ért hozzá? Na meg miből... 100 ezer Ft-om van, tudom semmire nem elég se javításra, se újra de most ennyit tudok hozzátenni.

(Állandóan van valami, tél közepén, karácson előtt, vizsgaidőszak elején kva jókor jött ez most)


Kihez lehet ezzel fordulni szombat reggel???


2023. dec. 8. 20:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Ki kell cserélni, teljes egészében, ezzel a szerelő sem tud sokat kezdeni, ha már amúgy is egy öreg, összetákolt dolog, legfeljebb gányol rajta annyit, hogy működőképes legyen egy darabig, jó pénzért. Gondolom mindketten jól tudjátok, hogy esetleg egy szén-monoxid mérgezésnek mi a következménye. Illetve ez már csak személyes vélemény, de én a helyedben nem élnék együtt egy ilyen férfival, mert ez nem normális magatartás részéről. Menekülj onnan.
2023. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszi szépen és mégis hova meneküljek?!


Nyilván örülnék és is ha lenne hova menni, de leírtam, hogy tanulok. Jelenleg nincs kapacitásom arra, hogy egyedül tartsak fent egy albérletet kaució, lakbér, rezsi költséggel.


Gondoltam, hogy ki kell cserélni és most hirtelen nem tudom honnan "akasszak le" új kazánt.

Mitől lenne szén-monoxid mérgezés? Többször volt már kókányolva, lyukadt már ki csak nem nálunk de látszanak rajta a heggesztés nyomai. Odáig én is eljutottam, hogy ki kell(ene) cserélni, ez mind szép és jó csak ha épp nincs miből újra ?!

2023. dec. 8. 21:59
 3/30 anonim ***** válasza:

Kazánt nem egyszerű javitani,ezt már nem is érdemes .

Más féle fűtési módról kell gondoskodni.

2023. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
100%

Ha a kazántest van kilyukadva, akkor tudtommal is cserélni kell. Viszont most már csak az új előírások szerint lehet új kazánt üzembehelyezni, ami gyakorlatilag a kondenzációs kazáncsere és hozzá kéménybélelés. Nekem 2 éve 1.3 millió volt egy családi házban ez a csere, azóta egyébként meg vagyok elégedve a fütéssel.


Lehet, hogy van aki meg tudja ideiglenesen foltozni azt a kazánt, de szerintem normális szerelő ilyennel nem foglalkozik. Nekem is még a kazáncsere előtt egyenesen megmondta a gázszerelő, hogy ahhoz a régi kazánhoz többet ne hívjuk, mert már alkatrész sincs hozzá és ha ledöglik, akkor nem tud vele mit kezdeni.


De szerintem a párod nagyobb probléma, mint a kazán.

2023. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#3

És mi másról? Ne egy nagy házat képzelj el.

A radiátorokat is párom szerelte fel. Műanyag csövek vannak.

Kályhával próbálkoztunk előtte még nem volt radiátor, de nem volt jó.


#4

A kazán tartályt láttam csöpögni, de nem értek hozzá.

Ez úgy volt "üzembehelyezve", hogy a párom meg Nagyapám "üzembehelyezték"

Az a baj, hogy az a "valaki" a 83 éves Nagypapám lesz aki heggesztő (volt) és fix hogy megakarja "javítani" heggeszteni. Sajnos a pénz nem vet fel minket sem és őket sem.


A párom most a legkevésbé érdekel engem, eddig is ezt csinálta mivel nekem nincs keresem mert tanulok, és mindig fel van háborodva a pénz miatt. Tudom, hogy nem normális de jövőre végzek 1 félévet még kibírok, hogy dumál utána úgyis lesz állásom, aztán majd látjuk hogy alakul az most nem érdekel Az annál inkább hogy ne fagyjunk meg és ne robbanjon fel a kazán.

2023. dec. 8. 22:11
 6/30 anonim válasza:
79%

A #4-es vagyok, lehet félre értem a helyzetet. Ha a kazánban ott lyukas, ahol a gázégő van, akkor az gond és cserélni érdemes (esetleg keress alkatrészt vateran vagy jofogason). Ha a kazán melletti általában piros tágulási tartály csöpög, azzal együtt lehet élni és csak figyelgetni kell víznyomást és utántölteni. Meg esetleg majd kopog a radiátor. Legalábbis, ezek a részletek maradtak meg bennem, amikor még 2 éve körbejártam a témát.


Ne haragudj, nem akartam beletolakodni az életedbe és a kapcsolatodba. A kérdést olvasva úgy tünt, hogy nem csak egy kazán javítás kell a boldogságodhoz

2023. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem értek a kazánhoz, meg sem nézhettem, mert párom elkezd kiabálni, hogy "én mindenkinek elmondom" (családban) és ez őt zavarja.... (persze, hogy elmondom mivel nem tudom mi a teendő)


Ő így mondta, hogy kilyukadt a kazán. Én annyit láttam belőle, hogy a tartály csöpög.


Nem haragszom, tudok róla, hogy nem vagyok boldog. Jelenleg ezt a helyzetet kell elviselnem. Őszintén most nem is akarok vele nagyon foglalkozni, pedig kellene tudom, de most csak az a cél lebeg a szemem előtt, hogy a vizsgáim sikerüljenek és meglegyen a diplomám és találjak egy munkahelyet. Mennék én dolgozni most is de egyszerűen annyit tanulok hogy nem tudok eljutni. Tudja ezt párom is de állandóan elmondja, hogy ő fizet mindent... És most neki sincs pénze új kazánra.

2023. dec. 8. 22:33
 8/30 anonim válasza:

Ismét én vagyok. A régi kazán mellett nekem is volt pár átmeneti megoldásom:


- Vettem egy kis elektromos radiátort. Beraktam az asztal alá ügyelve, hogy ne érjen hozzá semmihez és úgy tanultam. Bőven 100 alatt volt az ára.

- Vettem egy ágymelegítőt, de azt kár volt, mert csak az ágyban tudtam használni és nem volt olyan kényelmes rajta feküdni.

- Illetve még a nyilászárók szigetelését ellenőriztem, hogy annyival is kevesebbet kelljen fűteni. Volt is egy ablak, ahol úgy kitömködtem a lyukakat, hogy tavaszig ki sem tudtam nyitni rendesen, de legalább jobban szigetelt.


Sok sikert a vizsgákhoz!

2023. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ritka az az eset, amikor úgy lyukad ki egy kazán, hogy ahhoz hozzá lehet férni, azaz meglehet hegeszteni, de ha nagyapád lakatos, akkor azért érdemes vele megnézetni, hátha szerencsés helyen van a lyuk. Sajnos ez ilyen, nekem is fűtésszezon első hetében lyukadt ki a kazánom tavaly. A csere 700 ezer Ft volt, úgyhogy ez nem olyan egyszerű történet, igaz új kazánra lett cserélve, egy használttal nyilván jóval olcsóbb a történet, pláne úgy, hogy a párod és öregapád megtudja csinálni! Felrobbanni nem tud ettől a kazán, hogy csöpög, a nagyobb gond, hogy a tűztérbe csöpög a víz és hát a tüzet ugyebár oltja a víz. A rendszervíz emiatt folyamatosan fogy a rendszerből, így az nem bír jól működni!

Amúgy ha a párodat véleményezhetem, mert hát engedted, hogy abba is belelássak, nem százas a faszi, de sok ilyen van, úgyhogy én nem a kazánnal lennék elfoglalva, hanem azzal, hogy hová mozduljak el. Nem szabad olyan emberrel egy percig sem együtt lenni, aki alkohollal oldja meg a problémákat. Egy hetet nem szabad ilyen emberre pazarolni! Egy életed van, feltételezem fiatal vagy, most van az, hogy könnyű párt találni, később már sokkal-sokkal nehezebb lesz! A normálisabb férfiak már foglaltak lesznek, a hülyék maradnak szabadon, továbbá ne haragudj meg érte, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy minden nőnek szűkül a piaca az idő előrehaladtával! Akármelyik osztálytárs albérletében szobát bérelni vagy bármilyen megoldás, akár nagyszülőkhöz, szülőkhöz, vagy akár egy másik pasit mihamarább leakasztani, aki nem ilyen normálatlan! Nem fogja harmonizálni a kapcsolatotok az, hogy keresőképessé válsz, ebben biztos lehetsz!

A többi válaszoló egyébként azt hiszi, hogy gázkazánról van szó, valszeg vegyestüzelésű kazánhoz nem sűrűn volt még közük, azért vették evidensnek, hogy gáz! Ha külső oldalain hegesztéseket látsz a kazánnak, akkor az nem feltétlen volt már többször javítva, egy kazán így néz ki, több darabból hegesztik össze! Ha ez a kapcsolat számodra vállalható (azt sajnálom, mert pontosan tudom hogy néz az ki), akkor vegyestüzelésű kazánt használtan a jófogáson találsz már 50-100 ezer forint között is, ha nagyapádnak van lövése arról, hogy kb. hány kW-os kazán elég nektek, akkor azok között érdemes válogatni. Megoldható ez 100 ezerből, ha kicserélitek és az öreg be is tudja azt kötni, azaz nem kell szerelőt hívni hozzá!


[link]

2023. dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Be kell hegeszteni, plusz vaslemezekkel. A kazán helye a kazánházban van, tehát szénmonoxid mérgezést nem okozhat a lakótérben.

Ha mindenki mindig mindent azonnal cserélne, javítási próba nélkül, akkor az utcán minden második ember meztelenül futkozna, mert a gatyájuk se maradna!

2023. dec. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!