Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fürdőszobai vízmelegítő...

A fürdőszobai vízmelegítő hatékonysága csökkent. Hogyan lehetne rajta javítani?

Figyelt kérdés

Az átfolyós vízmelegítő jobb oldali gombja maximumra van csavarva, a bal oldalit pedig ha ennél jobbra csavarom, kialszik a láng, úgyhogy tulajdonképpen az is maximumon van. Mégis, az utóbbi napokban olyan langyos lett a víz, hogy kellemetlen vele zuhanyozni, pedig korábban annyira forró volt, hogy a hideget is meg kellett nyitni mellé. Ezzel egy időben a víznyomás is érezhetően csökkent, bár az még nem volna annyira zavaró. Nem tudom, köze lehet-e a dologhoz, de ezt megelőzően egyszer magától kialudt a láng, és újra be kellett gyújtani. De ez időről időre korábban is előfordult, és sosem okozott hasonló problémát. Tudja valaki, hogyan lehetne javítani a helyzeten? Előre is köszönöm.

Képek:

[link]

[link]


dec. 16. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az őrláng kialszik, azt többnyire az oda vezető kapilláris cső elpiszkolódása okozza, a koszt ki kell fújatni vagy mechanikusan kipiszkálni. A víz bevezetését záró/nyitó sarokszelepet kissé meg kell mozgatni, hogy az esetleges eldugító szilárd szennyeződéseket kimossa az áramló víz. Azt nem kell elfeledni, hogy a lehűlt talaj miatt a bejövővíz hőmérséklete is alacsonyabb, mint korábban, tehát ugyanolyan beállítások mellett kevésbé meleg a kifolyó víz.
dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Takaríttasd ki egy gázossal. Nem is lehetne ennyire kormos az a lemez nyílás.

Ugyanakkor hidegebb a bejövő víz, ès vízköves is lehet.

dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerelő.

Valószinüleg valami vízkő, vagy más lerakódás belül megindult, lepattant, stb és olyan helyre került ahol akadályozza a víz áramlását.

Nekem is volt ilyen. A szerelő nem is tudta megcsinálni helyben... levette és 1 hét múlva hozta vissza.

dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kazán részét kell vízkőtleníteni.én többször megtettem/ecet,vízkőoldó stb./rövid ideig működni fog,de előbb-utóbb kazáncsere lesz a vége.nem olcsó,de utana több évig semmi gond.és még azt kérném,ne pontozzon le 1-2 'fotelszerelő'sem,mert ez 'tényleg'így van,lehet nekik hihetetlen...én túl vagyok 3kazáncserén,és előtte legalább 2-3x átmostam vízkőoldóval,de tökéletes nem lett,csak éppen működött,,,
dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4vagyok:később néztem meg a képeket,sztem a kéményt is ellenőrizni kéne,mert mintha kevés lenne a huzat..
dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap váratlanul megjavult anélkül, hogy bármit tettem volna. Megint erős a nyomás, és forró a víz. Rejtély, hogy mi történhetett.
dec. 18. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rejtély, leírtuk hogy mi van. Beszorult valami a belső részeimben, szelepeiben.
dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, de megoldódhatott ez magától?
dec. 19. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!