Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Huszonéves nőként miből, meg...

Huszonéves nőként miből, meg hogy költözzek fel Pestre? (Miskolcról)

Figyelt kérdés

Ti hogy oldottátok meg? Az egyetem is még folyamatban van, de a barátom elhagyott, mert odaköltözött és nem is hív oda, hogy lakjak vele. Pedig a szülei rohadt gazdagok, mindent fizetnek neki. Ott találhatnék munkát, onnan már könnyebb lenne, de elment ez van. Mindenki aki számított már Pesten/külföld

ön van. Legjobb barátnőmnek házat vett az apja, férjhez ment, nem dolgozik. Két másik barátnőmnek ott a babaváró. Kérdem akkor, hogy társ nélkül így hogy? Nem az orvosira járok (bár ismerek olyat,annak is a szülei fizetik az albiját amiben egyedül él,mint rezidens már) nem lettem milliomos értitek.Szeretnék biomérnöknek is tanulni a

jövőben, de nem itthonról.



dec. 17. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbben ilyen esetben NEM lakást bérelnek, hanem SZOBÁT - ami sokkal olcsóbb és megfizethetö.

Egyáltalán nem értem, MIÉRT kellene bárkinek is a lakhatásodat fizetni vagy eltartani téged????

dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha felvesznek budapesti egyetemre, mehetsz kollégiumba, mint bárki más (ezt Miskolciként meg is fogod kapni a távolság miatt) és egyetem mellett lehet diákmunkát vállalni + ott az ösztöndíj is. Ha pedig kevés, akkor veszel fel diákhitelt.


Nekem se toltak a seggem alá semmit, kollégista voltam, mégis sikerült most 30 éves koromra Budapesten hitelből lakást vennem, igaz egyetemen tepertem mint a fene, rögtön érettségi után kezdtem, hétvégéket és a nyarakat végig melóztam, majd mikor már lehetett, akkor mentem gyakornoki melóra.

dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Biomérnökkel viszont nem fogsz jól keresni, ezt megmondom neked előre.


Ha mérnöki szak, akkor csak fejlesztésben vagy gépészetben érdemes gondolkodni. A többi mind botrányosan alulfizetett a beletett energiákhoz képest.

dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

pedig a biomérnök a jövő...persze nem fősuli. A környezetvédeli mérnök/biomérnök keresett kincs lesz

Bérelj szobát, vagy menj koleszba..


A pasidat szard le, az már nyélnélküli fejsze.

dec. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Oké, hajrá, Budapesten belül jelenleg nem kapsz többet vele nettó 400-nál (3-4 év tapasztalat után), ami éhenhalni is kevés albérlet mellett. De persze lehet kivárni, csak addig élni is kell valamiből.
dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Diák munka + diákhitel + értelmes szakirány. Én is így végeztem el az egyetemet, mint sok átlagos egyetemista. 6 év alatt összesen 0 Ft-al támogattak a szüleim, azért mert nagyon csórók voltunk.

10 év kemény munka után vagy egy jól fizető munkám, 2 éves családi házam, 6 éves Golfom.

Nincs ebben semmi ördöngösség, csak kitartás, és rengeteg munka!

dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
molnár anikó kövesd az ő példáját
dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
#3 A gépészetben mégis mi a jó fenén érdemes gondolkodni? Már messze nem olyan jó a gépészmérnöki pálya mint régebben. Rengeteg gépészmérnök van már, valódi gépészmérnöki munka és megbecsülés pedig annál kevesebb... Manapság már nagyon nem éri meg gépészmérnöknek lenni, igen sokat romlott a lehetőség az utóbbi 10 évben.
dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Elmész dolgozni, összeszedsz egy kis pénzt, annyit hogy bőven ki tudjál fizetni 2-3 havi kauciót plusz egy havi bérleti díjat, közben pályázol valami munkára Budapesten és már úgy költözöl fel, hogy van ott állásod. Mellette pedig folytatod a tanulmányaidat.


Vagy kivárod otthon amíg felvesznek egyetemre és kapsz kollégiumot. Mondjuk én a helyedben addig is dolgoznék valamit Miskolcon, hogy ne 0 forint legyen a zsebemben. Mikor kezdtem az egyetemet (kihagytam 1,5 évet érettségi után), elkezdtem egy OKJ képzést, mellette dolgoztam egy sminküzletben, és utána úgy tudtam kezdeni az egyetemet, hogy volt 1 millió forint a számlámon (2014).Így nekem ez az ösztöndíjak mellett elég volt arra, hogy ne kelljen a szüleimtől az egyetemi évek alatt pénzt kérni, egyetlen támogatásom volt, hogy egyetem előtt lakhattam otthon.

dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Amíg mástól várod a megoldást addig sehogy nem fog menni!!

Az nem derült ki, te dolgozol?

dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!