Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FI-relé miért oldott le?

FI-relé miért oldott le?

Figyelt kérdés

Tudom mire való a FI-relé, értem a működését!


A jelenség a következő: Egyszer csak minden kikapcs, teljes sötétség. Azt hittem áremszünet, de kinézek, szomszédoknál ég a villany. Kimegyek, FI-relé le, kismegszakítók fönt, tehát nem túlterhelés.

Felnyomom a FI-relét, de egyből visszakattan, harmadjára is.

Ekkor bemegyek, kihúzok mindent, lámpákat lekapcsolom, majd kint FI-relé felnyom, és fent is marad, bent van áram.

Nekiállok megkeresni a hibás készüléket, sorra kapcsolok vissza mindent, de nem old le a relé, pedig már az összes lámpa ég a házban, minden konnektort végigpróbáltam.


Mi történhetett? 6 éves a ház, a FI relé 5 éves kb. eső az esik, de csak kicsit.


dec. 21. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az AC tîpusoknál sok zavarjel, kapacitív áramok is levihetik, random módon, konkrèt hiba nèlkül.
dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul csináltad.

1 kismegszakítót lekapcs, fi fel. Ezt addig ismételgeted amíg sikerül. Így le tudtad volna szűkíteni a hibás áramkörre a dolgot.


Nekem volt egyszer olyan, hogy az asszony kilöttyintette a vizet egy elosztóba. Ott nyilván összeért így a föld meg a fázis és leoldott a fi relé.

Kihúztam, és miután kiszáradt, okés lett.

dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
így van. nálunk a cica életét mentette meg
dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még akár egy pók vagy katica vagy valami hasonló is okozhatta. Vagy pára. Akármi.

Ha sokszor előfordul, akkor lesz a baj, mert akkor már komolyan kell keresgetni hogy mi van.

Kapunyitó, kaputelefon nincs? Egyik ismerősnél az verte le a fi relét. A földkábelt gégecsőben tették le és beázott, mert csak úgy simán ki volt vezetve a kapunál a szabadba.

dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Terhelés alatt kellene tesztelni a konnektorokat/áramköröket.

Fogsz egy hajszárítót vagy vasalót és azt dugod be szép sorban mindenhova.

Azzal, hogy felkapcsolod a kismegszakítót, még semmit sem érsz. A hibaáram, amitől lekapcsol a fi, az a terhelő árammal egyenesen arányos.

dec. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően többféle ok miatt kapcsolhat le a Fi-relé.

Kérdés, ez mennyire volt nálad egyszeri alkalom (elmúlt a kiváltó ok, pl. leöntött hosszabbító), esetleg milyen gyakorisággal ismétlődik meg újra.


A hibahely meghatározása nem feltétlen egyszerű dolog.

Egyszerűbb akkor, ha valamelyik fázisvezető felől szivárog áram a föld felé (ekkor az adott kört lekapcsolva a jelenség megszűnik), bonyolultabb, ha a nulla kerül valahol a Fi-relé után kapcsolatba a földdel (ez lehet akár beázás is a kültéri lámpáknál).

Ilyenkor segítheti a hibakeresést nagyobb teljesítményű eszközök bekapcsolása, mert mert csak nagyobb teljesítményfelvétel esetén fog hibaáramnál nagyobb mértékű szivárgóáram folyni a hibahelynél, és emiatt szokta őrületbe kergetni a tulajokat a jelenség.

(Ez a látszólag véletlenszerű időközönként történő lekapcsolás tipikus oka.)

dec. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!