Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért hideg a radiátor?

Redpet13 kérdése:

Miért hideg a radiátor?

Figyelt kérdés
Van egy vegyestüzelésű és egy gázkazánunk. A probléma az volna,hogy az utolsó 2 radiátor a rendszeren tök hideg. Tegnap kicsit felforrt a rendszerben a víz a pufferen kinyomta. Azóta az utolsó előtti teljesen hideg. Előtte is gyanús volt félhold alakban volt egy hideg folt rajta. A radiátorok régi lapradiatorok, légtelenítő szelep nélkül. Mi lehet az oka ezeknek a jelenségeknek?

dec. 23. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs hőszabályzós szelep az egyes radiátorokon, akkor a szelepek állításának beszabályozása bonyolult művelet. A rendszer felépítéséből fakad, hogy a legtávolabbi a leghidegebb, hiszen oda később jut el a melegvíz. Nagy általánosságban a kazánhoz legközelebbi radiátor szelepének kell a legkevésbé nyitottnak lenni és a legtávolabbinak a leginkább nyitottnak lenni.
dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Bazi bonyolult. A kazánhoz közelebbin zársz, hogy elèg víz jusson távoliakba is. Ahogy közeledsz a kazánhoz, annál jobban zársz a radiátorokon.
dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
78%
Nálunk van egy radiátor aminek a légtelenítő szelepe nem jó. Csináld azt hogy alá raksz egy lavórt majd villás kulccsal kicsit meglazítod (ne tekerd le teljesen). Ha minden jól megy, hallani fogsz egy szisszenést, utána csavard vissza. Én ezzel a módszerrel csináltam meg.
dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon sok az ilyen kérdés .Ezek az öszvér fűtési rendszerek nagyon össze vannak kutyulva .Sajnáltak légtelenitőket beiktatni.Biztos hogy a tágulási sem megfelelő magasságban van,mert akkor talán nem is forrt volna fel a víz.

Látatlanba nehéz a problémát megoldani.

dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Légteleníteni kell.
dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"félhold alakban volt egy hideg folt rajta"

Ez is a levegősödésre utal, meg az is, hogy felforrt a víz, mikor egy radiátor még nem volt meleg.

De lerakódások miatti eltömődés is lehet akár. Mi épp most akarjuk átmosatni a rendszert, már megvan az oldóanyag, ami arra szolgál, hogy feloldja a lerakódásokat. Idővel a vascsövekből meg a radiátorokból kioldódik annyi cucc, amitől teljesen zavaros lesz a víz. Egy hónapja le is vettem egy radiátort, akkor láttam, és utána is olvastam a neten.

dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bereczk Jénos ***** válasza:
44%

Régebben úgy csinálták a fűtéseket, nem a vizet kellet figyelni, hogy merre megy, hanem a levegőt, hogy hol tud kimenni, ha automatikusan kiment a levegő, nem volt ez a probléma!!

Ma temérdek vackot szerelnek, beleértve a keringető szivattyút is, majd az hajtja a vizet, az automata légtelenítő, kiengedi a levegőt, aztán valamit a gőzzel is kellene kezdeni, de ha felrobban az összes probléma megoldódik!!!!

márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!