Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthoni használatra villanyos...

Otthoni használatra villanyos 230v fahasogató megfelel téli tüzelő hasogatàsára ?

Figyelt kérdés

#fa #tüzelés #tél #Fahasogató
dec. 27. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

[link]


Ha erre gondolsz, akkor ez egy bóvli. Tökéletesen alkalmatlan arra, hogy köbméternyi fát feldarabolj vele.

dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
10 t Scheppach-ra gondoltam
dec. 27. 12:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább hidraulikust nézzél, akár használtan is. Sokkal jobb az a műszaki megoldás.
dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3# mivel 10tonnást írtak, az kapásból hidraulikus.

A lènyeg, hogy azt amit veszel, tudja hasítani.

Nekünk kb15 ève van egy 5,5 vagy 6 tonnás vízszintes. Azóta van használatba gond nèlkül.

Tönkre lehet bármelyiket tenni. Pár házzal odèbb egy 10 tonnást nyomtak gajra a második èvbe.

dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló 6 t van.Meg kell tanulni vele hasogatni.

Vannak kemény fák,ha nagyon vastagok,be szoktam fűrészelni.

Elégé veszélyesek,a kirepülő fa engem már orron kapott.

dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Megcáfolnám az 1-est...

Nekem egy 5t-s AL-KO van. A legalapabb cucc, ennél már csak egy egyszerűbb van, aminek még lába sincs, asztalra kell tenni.

Namost kb 250 köbméternél tartunk és azon kivül hogy a festék megkopott rajta, nincs semmi baja. Volt hogy a 10 köbméteres szállítmányt egy nap alatt el is hasogattuk vele.

Az első gépet fater tönkretette, elkezdett belőle csöpögni az olaj. Szerencsére gariban kicserélték. Aztán jötten én és elolvastam a használatit ahol le van írva, hogy munka közben a kis csavart a munkahenger végénél ki kell csavarni 2-3 fordulatot, hogy tudjon levegőzni. Erre figyelni kell, különben kinyomja valahol a tömítést és elkezd szivárogni.

Nagyon vastag tuskókat is sikerült vele elhasogatni. Nem a közepén kell kezdeni, hanem oldalról kell elkezdeni "lesarabolni" és menni fog. A legdurvább, fűrésszel is nehezen elvágható göcsös tuskókat nem sikerült egyedül elhasítani.

A rövidebb fák mögé én teszek egy másikat, hogy ne kelljen annyit járatni a gépet. Ez az egyetlen hátránya a hidraulikusoknak hogy kicsit lassú.

Ez az orrbaverősdi nem jellemző ha az ember ésszel csinálja. Egyrészt nem kell oda állni ahova repül a fa. Az meg mindig jobbra, az ék felé csapódik ki. Másrészt amikor látod, hallod, hogy nehezebben fogja hasítani, akkor nem kell nyomni mint a csengőt, hanem szépen finoman, kicsiket kell rányomkodni a szelepet működtető karral és hagyni időt a fának hogy elrepedjen. Ha nyomod neki végig, akkor a hirtelen felszabaduló feszültség persze hogy elrepíti valamerre a fát.

Szóval összességében én tudom ajánlani ezeket a gépeket. Soha többet nem fogok fejszével hasogatni amig van és működik a gép!

10A-s kismegszakító kevés hozzá! Ezeken általában 2-2,2kW-os motor van. A 10A-est leveri induláskor.

dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4# vagyok. Annyit kiegèszíten3m 6# ost, hogy nekünk vásárláskor mondták, hogy az(baltafejről) èlről mindig húzzuk le a rátapadt fát, mert az sokat visszafog. Aztán, hogy barmilyen, akár faradtilajjal meg lehet húzni az èlt, mert csak könnyebben hatol a fába. Szval ha jól kezeled, kicsit figyelsz rá, akár örök 3let, mèg egy kisebb is.
dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!