Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen gázkazánt vegyek egy...

Milyen gázkazánt vegyek egy családi ház fűtéséhez, ha lapradiátoraim vannak rézcsövekkel, termosztátosok a radiátorok és nő vagyok?

Figyelt kérdés

A nő, csak azért fontos, hogy tudja mindenki nem nagyon vagyok otthon a kazán témákban...

A családi ház 4 szobás, és jelenleg fatüzeléssel működik, de sok vele a baj, így áttérnénk gázra. A gázkazánnak megvan a helye, tervrajza, de kéménye még nincs és talán kondenzációs van a tervrajzon... Olyat szeretnénk, ami hatékony megbízható és esetleg a későbbiekben (2 éven belül mivel ez külön beruházást igényel) kiválthatná a kb150 literes villanybojlerünket is, ami miatt már 16 e. Ft a villanyszámlánk is...

Igyekszem a műszaki dolgokat felfogni... A fizika nem annyira megy, de példán keresztül megértem, és egy teljes lakásfelújítást már levezényeltem, sokat spórolva...

Minden válasznak nagyon örülök!


2010. okt. 22. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a helye, tervrajza akkor abból kiderülhet, hogy milyen teljesítményű kell. Ha a körülmények lehetővé teszik, szerelhető "parapetes" kazán is. Nem kell kémény, ami igen csak drágítaná a dolgot. Mivel a használati melegvizet is meg akarod oldani, kombikazánt kell keresni.

Mindezektől függetlenül gáz-fűtésszerelő szakembert be kell vonni, mivel bővítésről van szó. A gázszolgáltató hozzájárulása is szükséges, ott megadnak minden információt.

Ha lesz még kérdésed, megpróbálok bővebben válaszolni.

2010. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

"de sok vele a baj, így áttérnénk gázra"

Hát, a gázzal meg majd az ára lesz a baj. Persze lehet, hogy ez nem akkora probléma. Mindenesetre sok százezret fizetni azért, hogy megduplázd a fűtésköltségedet..


Na mindegy, csak ennyit szerettem volna. Lehet, hogy a fatüzelést kellene pofozgatni egy kicsit, hogy ne legyen probléma vele.

2010. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az igazgság az, hogy gond az ár... de az sem megoldás, hogy két óránként nézegetem a fást, mert állandóan azt írja ki, hogy ellenőrizd fűtőanyagot, meg ilyenek... és azt be kell hozatni az erdőről, fel kell vágatni, hasogatni, behordani, a kazánt állandóan pucolgatni, a kéményt is, stb...

szóval ha a sok időt is beleszámolom nem biztos hogy drágább a gáz... max rásegítek ha nagy hideg van kandallóval..

És a típus érdekelne, mert a teljesítmény ok, meg az is hogy kombi, de mi az hogy kondenzációs meg turbo meg ilyenek, és milyen típusban bízzak meg?

Pl szivattyúnál a wilo stb...

2010. okt. 22. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van helyed, nagyon ajánlom, hogy tartsd meg a jelenlegi kazánod IS. Nálunk ez van és nagyon jó.

Fás kazán kell, mert olcsó. Saját adatokat tudok mondani: télen átlagosan 30000 a fűtésünk, ha fával fűtünk, és 100000, ha gázzal. Szóval a gáz kb háromszor annyiba kerül.

Gázkazán is kell a biztonság kedvéért. Hogy ha nem kapsz olcsó fát, ha megbetegszel és nem akarsz fűteni, vagy ha bármi történik, átállhass gázra. Megint saját példa: egy szezonban max. két hetet fűtünk gázzal. Egyszerűen túl drága, megéri a fa a macerát.

Ahhoz, hogy párhuzamosan fusson a két rendszer, nem kell túl sok plusz, konkrétan csak egy kapcsoló, amivel beállíthatod, hogy melyik kazánról menjen a víz a radiátorokba.


Bocsánat, hogy nem írok konkrét választ a kérdésedre, csak gondoltam, ezt mindenképp megírom, hogy gondolkodj el rajta. Már csak azért is, mert esélyes, hogy két év múlva már inkább fával fűtenél, mint gázzal :)

2010. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" mi az hogy kondenzációs meg turbo"


A turbo azt jelenti, hogy nem kéménybe kell belekötni, hanem egy kis csövön keresztül szívja be magának (ventillátorral) a levegőt, és szintén egy másik csövön fújja ki az égésterméket. Ez azért fontos, mert így nem kell kémény, ami plusz 200eFt. Arról nem is beszélve, hogy így nem a lakás levegőjét használja az égéshez, így a szénmonoxid visszaáramlás is kizárt.


Minden kondenzációs kazán turbo. A kondenzációsnak az az előnye, hogy ha alacsony a fűtőkörben a visszatérő víz hőmérséklete (<55°C), akkor elkezdi az égéstermékből a vizet kicsapatni, ezáltal plusz energiát lehet kinyerni belőle. Ettől hatékonyabb, viszont mégegyszer, ehhez az kell, hogy alacsony legyen a visszatérő vízhőfok. Ez padlófűtésnél jellemző, de nem kizárt radiátoros megoldásnál sem. Használati melegvíz készítésnél értelem szerűen nincs jelentősége. Ezért az árkülönbségtől (és az éves fűtésköltségemtől) függ, hogy kondenzációsat vennék-e, vagy sima turbósat. Nem biztos ugyanis, hogy valaha megtérül a drágább kondenzációs.


Márkát nem tudok mondani. Olyat vegyél, amire sok garanciát adnak.

2010. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Böngéssz itt:

[link]

2010. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az az egy biztos, hogy Thermomax Premixx gázkazánt senki se vegyen. Nekem a beüzemelés után 3 nap alatt szétrepedt a kazántest (öntvény) 2 hét alatt kicserélték. Majd kiderült hogy a gázérzékelő se jó. Azt 3 nap alatt cserélték ki. Utána működött, de évente kétszer tisztíttatni ,illetve szerelni kellett mert folyton leállt. Tegyük hozzá, hogy egy új családi házba, első kazánnak, új kéménnyel lett beszerelve (a ház 110 m2-es).Átnézésre, állíthatásra szerelésre még ráköltöttem közel 150 e Ft-ot de nem javult a fűtési rendszer. Mint kiderült utólag a kazán maxon is csak minimumon üzemelt. Érdekes, hogy ezt nem vették észre garanciális időn belül! Premixx 29 V típusú kazánom kevesebb, mint 3 évet bírt a szerelgetéssel együtt. Most 100 e Ft-ért megtudnák csinálni, de én inkább egy újat veszek és elfelejtem még a Thermomax márkát is egy életre. Senkinek nem ajánlom, pedig magyar. De sajnos nem minden magyar termék jó. A közel 3 év alatt a kazán nem volt képes 45 fokos víznél többet fűtésre előállítani, a szakszerelő szerint hiába állítom be a víz hőmérsékletét 85 fokra (ez a max teljesítménye a készüléknek) az csak a kazán belsejében jön létre. De forró a víz ami kijön, szerinte. De ha ez így van, akkor nagyon hőálló a kezem, mert a kijövő csövet bármikor bármeddig tarthattam, nem égetett meg. Ez már önmagán is érdekes. Mindenkinek inkább egy megbízható német márkát ajánlok (Bosch, Vailant).
2011. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, végül maradt a hagyományos fa tüzelés és mellé vettünk egy Vaillant Aqua vmit, ami kis tartályban folyamatosan adja a meleg vizet is, így legalább a villanyszámlánk már nem 15 e hanem csak 6e, pedig az is éjszakairól ment, de volt, hogy hétvégén a 200 l bojler este már nem adott meleg vizet, pedig nem is fürödtük ki, csak nem küldtek elég jelet...

A fatüzeléses kazánra meg most fogunk olyan bojlert rakni, ami melegvizet is ad, így ha megy a fűtés akkor nem kell majd a gáz, viszont, ha nem vagyunk itthon akkor meg nem fagy el a rendszer. Ja és új mosógépet is vettünk, a régi meghalt, és megint elkezdték gyártani az a típust, ami gombnyomással a hálózatról veszi a meleg vizet, így ha megy a fűtés annak az áram energiáját is megspórolom, a kazánnak meg szinte mindegy...

2012. aug. 24. 14:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!