Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni azzal, hogy...

Mit lehet tenni azzal, hogy házközponti kazános társasházban éjszaka nincs melegvíz, vagyis ki van kapcsolva?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom melegvíznek folyamatosan kellene lennie.

Kihez lehet fordulni ilyen szabálytalanság esetén?


jan. 6. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A hazirend szerint is folyamatosan van melegviz?
jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közösképviselő, de nem értem a szomszédoknak jó így?

Szerintem egyébként nincs az kikapcsolva, gondolom kazán egy tartályra dolgozik, ami esti sok használattol kihül, a kazán meg nem gyözi felfüteni, alul van méretezve, meg szerintem lennie kellene egy váltószelepnek ami a tartály kikülése esetén, és vizfogysztáskor nem a tartályt fütené, hanem csak a hálozatra fütene.

jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szólni a közös képviseletnek.
jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos van 1 megbizott aki a kazánt felűgyeli időnként.Ez akár a közös képviselő is lehet.Gondolhatnám azt is,hogy spórol a gázzal.
jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűbb, hogy valami akár éjszakai áramos tartályos rendszer van és elfogyasztjátok, mint hogy ki van kapcsolva. Közös képviselőnél kérdezz rá, vagy akár a szomszédoknál.
jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor sincs ha sokáig engeded? Csak mert én arra tippelek, hogy messze vagy a kazántól, és este már nincs annyi fogyasztás, így a csövekben kihül a víz. Hasonló van nekem is,mert a bojlerem az emeleten van,és lenn a konyhában engednem kell egy darabig, hogy odaérjen a melegvíz. Erre megoldás a duplacsöves rendszer keringerőszivattyúval. Ha viszont ez fürdésidőben van,akkor meg alul van méretezve a rendszer.
jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

gázzal megy a melegvíz


sokáig engedtem (3 perc) akkor sincs


hajnal 3-kor a társasház 98%-a alszik mélyen, úgyhogy az se lehet, hogy a tartály üres és nincs ideje felfűteni, tehát tuti valaki kikapcsolgatja vagy így van beprogramozva, hogy xy idő után ne fűtsön.


Közös képviselőnek lesz szólva

jan. 6. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!