Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Általánosságban mekkora...

Általánosságban mekkora szelet bírnak ki az ablaküvegek? Hány km/h?

Figyelt kérdés
Főként az újabb fajta, műanyag nyílászárókra gondolok.

#ablak #üveg #ajtó #Szélfújás
jan. 12. 02:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen rendesen becsukva gondoltam és hibátlan ablakra, nem fúj be a szél, nincs huzat.
jan. 12. 02:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy kapod a szelet, de bőven 100km/óra felettit kibírnak. Régi fa ablakaimban 2mm-es üveg volt, a műanyagokba meg minimum 3-as van már.
jan. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem a 2mm-es üveggel is nem egy nagy vihart túléltünk, ráadásul katonai lőtér közelében lakom, és mikor itt voltak még az oroszok, akkor rezegtek az ablakok rendesen, de nem törtek be.
jan. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Èn is lőtèrnèl ès szeles helyen laktam. A ház frontálisan èszaknak volt tájolva. Nagy szèl esetèn mikor gyerekkènt visszafújt minket a szèl az utcan, a lakás dupla ablakának üvege határozottan, èrezhetően, hallhatóan, a szèllökèstől behajlott mindig
jan. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

200 km/h körüli lökéseket is valószínűleg kibírnak. Szerintem annak nagyobb az esélye, hogy kerettel együtt bedőlnek a lakásba.

Ha betörik az üveg, az leginkább attól lesz, hogy a szél nekivág valamit. Ezért is szokták a hurrikánzónában bedeszkázni az ablakokat. Megvan mindenkinek a sufniban az OSB vagy hullámlemez, amit hurrikánjelzésre felcsavaroz, utána meg lecsavaroz.

Ahol a szülőházam van, ott vagy 5 éve volt egy olyan vihar, hogy az utcában szinte minden ház tetejét megkezdte, néhányét levitte. A legtöbb ház 50-100 éves vályog, az ablakok meg korabeli 2 mm-esek. (A mi házunk 90 éves.) Üvegtörésről nem hallottam.

jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!