Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Héra gáztüzelésű cserépkályha...

Héra gáztüzelésű cserépkályha szerintetek mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Én nemrég költöztem albérletbe és ott- más híján- azzal fűtök.

Természetesen utána olvastam, sok helyen írják, hogy már elavult és elég veszélyes is lehet, stb... Van szénmonoxid- érzékelő felszerelve, így emiatt annyira nem aggódom, inkább mondjuk a robbanásveszély miatt.

Illetve nem tudom, hogy ha már egyszer fel lett fűtve, de lehűlt, akkor újra át szabad-e kapcsolni I-es fokozatba?



jan. 12. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen megbízható,ez olyan mint az F8 konvektor gázégője .
jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyiség levegőjét használja fel az égéshez, illetve ha gond van a kéménnyel akkor a CO visszaáramlik a szobába.


Bélelt kemény, külső levegő bevezetés és CO érzékelő kell hozzá.

Ha ezek rendben vannak akkor nyugodtan alhatsz.

jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ereszti a gázt, akkor tudod felrobbantani, cserèpkályhával együtt. Át kell nèzetni, karbantartatni, akkor jó.
jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Évekig ilyet használtunk,soha nem volt gond vele .
jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Maga a cserépkályha nagyon jó,és megbízható,mert ha jól felmelegszik ( ebben is héra égő van a többi szobaiban fég konvektor)akkor jó kis meleget tud csinálni,sőt hosszú időkig tartja a meleget.Ha rendszeresen karban van tartva,tisztítás stb. akkor nem lesz sok gond vele. Persze,függ,hogy milyen szigetelésű a ház,mert nálunk az egyik probléma,hogy társasház mélyföldszinti lakása és alulról( pince felől) nincs szigetelve és az 50 cm oldalfalak is korszerütlenek,nagyon hidegek.Az égő be szokott aludni magától,( hátha erre tud valaki megoldást, megírom majd egy másik témakörben is ezt a problémát).
márc. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!