Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Help! Villanyszerelők, mi...

Help! Villanyszerelők, mi lehet a baj? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Elnézést a kérdés feltevésért, máshogy nem engedte kiírni.

Pár napja használtam egy új terméket. Egyre erősödő égett gumi szagot éreztem, ezért kikapcsoltam. Később újra be akartam kapcsolni, de pár perc után levágta a villanyórát. Nyilván utána már nem kísérleteztem tovább. (Amúgy előtte is rettenetesen pörgette az órát, szóval fizetni se tudnám.)

Később láttam meg, hogy a dugvillán 250V van, miközben a tájékoztató szerint 230V. (Ha 250 lett volna, eleve meg se rendelem.) Emiatt történt vagy lehet más oka is?

A másik kérdésem pedig, hogy azt a konnektort addig most be használjam, amíg át nem kötik? Szétéghetett a vezeték szigetelése, azért volt a szag?



#villany #áram #égés #magasabb feszültség
jan. 23. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Valoszoni valahol gyenge a kotes valamelyik konnektornal vagy elosztodoboznal (kilazult egy csavar es nem erintkezik jol, es ott felforrosodik). Nem nagy ordongosseg kijavitani, max 10-20 ezer ft-ot kerne el a villanyszerelo.
jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ja igen ezt elfelejtettem mondani, hogy valoszinu eddig is melegedett a konnektor csak nem lehetett eszrevenni, mig ra nem dugtal egy nagy keszuleket.
jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. De ezzel ilyen probléma volt már. Kb.2 éve kötötték át, akkor tökéletes lett, viszont azóta is ritkán használtam. Szóval nem értem, a semmitől, hogy tud kilazulni. Illetve most vettem észre, hogy fölötte kb.fél méterrel van egy olyan izé, amit nem tudom, hogy hívnak. Vezetékek vannak benne és egy körlap fedi 😁(Nem biztosíték doboz, kapcsolók nincsenek ott.) Szóval arról meglazult az a fedőlap és fekete füst van a falon. Gondolom, akkor ott éghetett szét valami. Most akkor honnan tudjam, hogy melyik konnektort ne használjam? Mert ilyen izé, ugye nincs minden konnektorhoz, szóval gondolom, egyhez több tartozik.
jan. 23. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Használtál egy terméket? Ne vedd rossz néven, de hacsak nem egy 230V-os Hitachi Magic Wand vagy hasonló célt szolgáló "termék", akkor miért nem fogalmazol konkrétabban? :D

Honnan érezted az égett szagot?

Nem amiatt történt, hogy a dugvillán 250V van, annak annyi a max. tűrése, ennyit jelent csupán! (Az úgy jól van!)

Lehetséges, hogy a dugaljban történt az égés, de ha tudnánk milyen "termékről" van szó, akkor abból tudhatnánk a fogyasztását és ha még esetleg azt is megmondanád, hogy milyen épületről van szó és kb. mikor épült, történt-e azóta bármilyen vill. felújítás, szinte biztosan megmondható az is (e két információból), hogy egyáltalán használhatod-e ezt a "terméket" a meglévő hálózatodra csatlakoztatva vagy felejtsd el, amíg nincs az korszerűsítve.

jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4! Nem titkos, csak azt hittem, nektek azok a számok lényegesek, amik nekem nem mondanak semmit, nem a termék 🤣 Egy elektromos fűtőtestről van szó, azt is tudom, hogy 2000W a teljesítménye. Megy vissza a feladóhoz, az nem kérdés, de most a többire kéne megoldást találnom, mert egyrészt fűtés így nincs, tehát 10 fok lesz a lakásban, másrészt egyéb elektromos eszközök használatára is szükségem lenne. Úgy szeretném megoldani, hogy a villanyszerelő érkezéséig se gyújtsam fel a házat 😁

A ház 100+ éves és a vezetékek is azóta ugyanazok kb. Szóval tudom, hogy a vezetékek teljes áthúzására lenne szükség, arra azonban nincs anyagi forrásom. Most lesz részleges felújítás, de abba ez nem fér bele, mert ez az összes pénzt elvinné. Kötéscserék voltak szinte mindenhol, új konnektorok és kapcsolók akkor, kb.2 éve.

Illetve kb.5éve cserélték az elosztó dobozt, akkor lett 5 kapcsoló az addigi 3 helyett.

Szőke nőként ennyit tudok mondani, ha van még kérdés, szívesen válaszolok, csak lehet, nem tudok😕

Köszönöm az eddigi infókat.

jan. 23. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:

A dugvillán a 250V azt jelenti, hogy ez a felső korlát, amire csatlakoztathatod.


"Szóval arról meglazult az a fedőlap és fekete füst van a falon. Gondolom, akkor ott éghetett szét valami."

Ott lesz a gubanc. Villanyóránál kapcsolt le a kismegszakítót, utána leveheted a fedelet és belenézhetsz. Valószínűleg összeeégett vezetékeket fogsz találni. Azokat majd ki kell cserélni.


A kérdés már csak az, hogy mitől égett meg.

Lehet ez hibás szerelés, vagy nem megfelelően megkiválasztott kismegszakító vagy beázás, sok minden szóbajöhet. A leírásod alapján ne nagyon szerelgess semmit, hívj egy szerelőt.

jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először is ezt a készüléket ne küldd vissza, mert akkor mivel fűtesz? Nem muszáj az egész házat áthúzni, SOS-ben simán megfelel az, ha hívsz egy villanyszerelőt, azt a kötést megcsinálja normálisan, mert ott lehet majd újra és újra zárlat simán, tehát az ott az élet és/vagy vagyonveszély kategóriája! Ezért hír minden második nap a TV-ben, hogy leégett egy ház/lakás, mert nekiállnak az emberek ilyenekkel fűteni a 100+ éves házakban/lakásokban, ahol még jellemzően alumínium vezeték közlekedik, ami anno annyi célt szolgált, hogy működjön róla a néprádió és egy lámpa is legyen, hogy ne kelljen petróleum lámpát gyújtani! Villanyszerelőt egyúttal megbízod azzal, hogy onnan, abból az elosztóból, ahová felkerült pluszban 2 biztosíték, építsen ki egy külön áramkört (akár falon kívül, csatornában vagy a padláson védőcsőben) abba a helyiségbe, ahonnan ezt a fűtőtestet üzemeltetnéd. Felszerel ennek egy külön dugaljat és arról, csak arról használod azt. Ez addig elég, amíg nem lesz pénz arra, hogy a teljes belső hálózatot felújíttasd. Ilyennel fűteni eléggé drága dolog, sőt... nagyon drága dolog, simán átlépheted vele a kedvezményes sávot, de függ nyilván attól mennyit használod, mekkora az adott helyiség (légköbméterben) ahol használod stb. Ha mindenképp villanyfűtésben gondolkodsz, akkor klímával költséghatékonyan lehet fűteni, de hát nem teljesen hangtalanul működik, némi huzatérzéssel jár, valaki ettől megőrül valaki észre sem veszi! Ebben lehet esetleg gondolkodni, de a kiépítése szintén nem az olcsó kategória. Ha van kémény, akkor kályhával lehet még esetleg olcsóbban fűteni vagy vegyestüzelésű kazán, radiátorok, de ez szintén eléggé drága dolog. Egy biztos, hogy a jelenlegi hálózatodról ilyet ne üzemeltess, és ne nyugodj meg, azt a kötést, ami abban a dobozban van ahol megégett a fal, meg kell nézze egy villanyszerelő.
jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6#7! Köszönöm szépen a segítséget, nagyon hasznosnak voltak. Próbálok mindenre reagálni.

Először is, hagy nyugtassak meg mindenkit, arról szó se lehet, hogy én szereljek villanyt (vagy bármit 😂).

Ott ahol a füst volt, nem volt szerelés, csak alatta a konnektor lett átkötve. Szóval az lehet, hogy ott van baj.

Most visszatértem egy kis hősugárzóhoz, ami ugye nem sokat ér, meg éjjel értelemszerűen nem megy, de a kérdés az, hogy vajon, ahova az van bedugva, az is azon a fedőlapos izén megy, ami megégett, mert akkor gondolom, ott nem kene használnom. (Amelyik biztit lecsapta, azon van ez is, az kiderült, de a fedőlapos izét nem tudom.)

A fűtőtestnek mindenképpen mennie kell. Mondom, mi volt a terv. A szobákban egy-egy gázkonvektor volt, a lakás többi részében semmi.(Valaha volt egy fali melegítő, de az nem lehet, mert a kémény megszüntetésre kerül.)

Az egyik konvektor rossz volt, sz nyáron lesz cserélve. A másiknak kellett volna kibírnia az idei telet, de nem jött össze 😕Mint minden a házban, az is nagyon régi, ezért amikor legutóbb akartam hívni hozzá gázszerelőt tisztításra, látatlanban közölte, hogy nem jön ki, mert olyan régi, hogy tuti talál rajta valami kis szivárgást és akkor le kell kapcsolnia az egyetlen hőforrásom.(Szerintem amúgy nincs, mert jól működő szén-monoxid jelzőm van és nem jelzett.)

Tehát, amikor ez a konvektor is bedöglött, azért vettem ezt a villanyfűtőtestet,mert az esedékes felújítás során egyébként is akartam egy falra szerelhetőt konyha részre, mivel ott ugye nincs fűtés és gáz nem lehet. Szóval az volt a terv, hogy ezzel a szobákat fűtöm tavaszig, utána pedig ez kerül ki a konyha részre a falra. Ez a terv most csődbe ment.

Fogok venni egy másikat, de csak kintre a konyha részre. A felújítás során a gázbojlert villanyra cserélem. Ahhoz ugyebár teljesen külön minden kell. Akkor az szerinted működőképes lehet, hogy attól a szerelőtől kérek egy új külön mindent a konyha részre egy falra szerelhetős villanymelegítőhöz? Honnan ismerem fel, hogy melyik nem zabálja az áramot?

Az összes áramos cuccot át fogom nézetni szerelővel, csak a tűzveszélyeseket addig se használnám, de mindent nem tudok még hetekig nélkülözni.

jan. 23. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!