Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha sok helyen lejött lent a...

Ha sok helyen lejött lent a festék, arra elég, ha azokon a részeken többször megyek át festékkel?

Figyelt kérdés
Nyáron szándékozom átfesteni főleg az újdonsült szobámat. Négy helyen lejött a festék, de abból a négyből kettő hosszú és nagy terület. Nemrég költöztem be, és nem semmiképp nem akarok szakembert beengedni ide. Komolyan mondom, katartikusan néznek ki a falak. A nappaliban nem jött le a festék, szóval azt simán átfestem kell az odaszáradt kutyanyál miatt, de a szobámban lejött a festék, odaszáradt kutyanyál és elváltozott színű falfesték a kifújt penészirtótól, mert szerelőre szorul a konvektor. A nappaliból jön be meleg, már nem penészedik a fenti sarok, de lent vannak gondok. Spórolok, hogy nyáron, amikor nincs penész gond, akkor megcsináltassam falfestés után a konvit. Akkor nem lesz szégyenérzetem beinvitálni valakit. Addig is viszont nagyon szeretném tudni, hogy ez megoldható-e így. De a szégyent félretéve sem szeretnék fizetni százezreket, úgyhogy ezért is nagyon kíváncsi vagyok. :(
jan. 24. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
"katartikus= Felkavaró, de megtisztító és feszültségoldó hatású."
jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a semmit, ismerem a szó jelentését. Igaz, hogy undorító, némileg felkavaró és nagyon... nagyon okádék ránézni, de az én falam, az én lakásom, az én szabályaim és többé nem más zsebébe megy a fizum fele. Ez eléggé feszültségoldó érzést tud nyújtani.
jan. 24. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol lepereg a festék, ott kapard le.

Aztán törölgessed le a falat enyhén nedves ronggyal, ne legyen zsíros, koszos, stb.

Ahol lejött a festék, ott nagyon vékonyan mélyedés van, ott húzzad ki glett-el. Aztán finom csiszolóvászonnal csiszolgassad meg (száradás után).

Úgy talán kicsit egyenletesebb lesz a fal.

Portalanítás a glettes részeken és mehet az egészre a festék.

Nem mondom, hogy tökéletes lesz, de jobb lesz mintha átfestenéd a mostani állapotban.

jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

A szó jelentése NEM; undorító, hanem kifejezetten pozitív valami!


Egyébként nulla hozzáértéssel nem érdemes vacakolni, mert az eredmény csak még rondább lesz.

jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdemes penészgátló falfestéket használni.

De a festési munkafolyamatokat, ha még sose csináltad, azért tanulmányozd előbb.

jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerettem volna segíteni, válaszolni, de szerencsére elolvastam a 2-es megnyilvánulásodat így inkább nem teszem. Aki így nyilvánul meg annak segítsen egy halom penész inkább.
jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Javaslom próbáld ki a készre kevert glettet. Nem sokkal drágább, de gyorsabban lehet vele dolgozni. Ráadásul nem kell méregetni az arányokat, és mindig ugyan olyan minőségben húzhatod.
jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!