Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van e annak hátránya, ha...

Gabesz077 kérdése:

Van e annak hátránya, ha valaki bejelentkezik hozzánk ideiglenesen tartózkodási helyre?

Figyelt kérdés
Egy rokonunk szeretnék ezt, mert ha van tartózkodási helye a városban ahol lakunk, akkor tudja itt igénybe venni az egészségügyi szolgáltatást. Csak kérdés, érhet e ez minket hátrányos?

jan. 25. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Nincsen.

Sok lakáskiadó is azt hiszi, hogy ez számára jár bármi negatívummal, de nem.

Ha nem akarod hogy oda legyen majd már bejelentve akkor a tulajdonos csak beballag a kormányablakhoz és kijelenti a tulajdonából az illetőt, annak beleegyezése se kell hozzá.

Attól mert oda van bejelentve még nem tehet semmit a lakással. Nem lesz tulajdonosa, nem vágathat lyukat a falába, nem vehet fel rá hitelt. Csak szerződést köthet pl. telefontársasággal a lakcímre internet szolgáltatásra vagy átvehet egy oda küldött csomagot a lakcímkártyája felmutatásával.

jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6%

"Ha nem akarod hogy oda legyen majd már bejelentve akkor a tulajdonos csak beballag a kormányablakhoz és kijelenti a tulajdonából az illetőt, annak beleegyezése se kell hozzá."


#2 Sajnos ez így nem igaz! A házamnak én vagyok egyedüli tulajdonosa, és kiakartam rakni a volt élettársamat, aki nemigazán akart elköltözni, így gondoltam ha kijelentem talán megindul.

Az ügyintéző csak annyit kérdezett, hogy ő még itt lakik? Mert ha igen , akkor nem tud semmit tenni.

jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3 Különbség van az állandó lakcím és a tartózkodási hely (ideiglenes lakcím) között. Az ideiglenes lakcím bejelentéséhez eleve kell legyen állandó lakcíme az illetőnek és csak a tartózkodási helyét jelenti be. Éppen ezért a tulajdonos ezt bármikor meg is szüntetheti, egyszerűen kijelenti az illetőt onnan mert megszűnt a tartózkodásának joga.

A volt élettársadnak nyilván az állandó lakcímeként volt ez megadva és annak már nem ilyen egyszerű a megváltoztatása, kell hogy legyen helyette egy másik lakcíme amit állandóra be lehet jelenteni helyette. A kilakoltatás meg a lakcím intézése sem ugyanaz.

A te ügyed sokkal nehezebb, hiszen az exed az veled lakott ott és nem csak engedted bejelentkezni szívességi lakáshasználóként vagy bérlőként.

jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!