Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nedves a fal, az mitől lehet?

Ha nedves a fal, az mitől lehet?

Figyelt kérdés

Értem hogy salétrom meg ilyenek.

Ötven éves ház, külső falazata bontott kistégla, belső falak beton zsalukő. Néhány külső és néhány belső fal alja is vizesesik van ahol 40 cm, még máshol csak 20 cm magasságig. Az érdekesség az, hogy egy helyen tavaly már leszedtem a vakolatot hogy újra csináljam és megoróbáljam ezzel megoldani a problémát(nem sikerült) és láttam, hogy a falban a külsőben és a belsőben is van kátránypapír szigetelés. Hozzá kell tenni hogy alatta a tégla valóban nedves, büdös volt. Tavaly előtt az előző tulaj egyáltalán nem fűtött csak hősugárzóval, és idén mi is kénytelenek vagyunk hasonlóan tenni. Gyanítom hogy ez lehetett a kiváltó ok, viszont szerintem a megoldás már nem lessz ilyen magától értetődő. Gondoltam hogy le verem a vakolatot, végig furkálom és megpróbálkozok ezzel az új fajta kinyomós innyektálós szigetelő anyaggal, aztán rájöttem hogy a betont nem valószínű hogy át tudom fúrni. A lemez beverés pedig oltári melónak tűnik főleg hogy a ház (az alap kivételével) kívülről szigetelt. Mit tanácsolnátok?



jan. 26. 06:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elemi logika alapján az alapozással van baj.

Alá kell injektálni, a falvastagságtól függően kívül-belül, jó sűrűn.


Csak szakemberrel csináltasd.

jan. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Ne élvezz rá
jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus probléma: vízszigetelés tönkrement vagy sosem volt. Lemez sajtolással vagy injektálással lehet javítani.
jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Hogy volt e fűtve annak nincs köze ehez. Meg kell nézni nincs e bármi ami áztatja csatorna vagy vízcső repedés. Ha nincs akkor valóban a szigetelés mehetett tönkre. Régen szurkot olvasztottak ez repedezhet átszivarog elporlik esetleg. Elöregedett.
jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincsen cső a közelében. És egyébként mondom kátranypapír volt a falban de annyira tönkrement már hogy hozzáérsz és elporlad
jan. 26. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Talajvíz, esővíz, stb.
jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ad #5: megadtad rá magadnak a választ. Ha volt kátránypapir, akkor az kezdetben jól szigetelt, de ha mára elporladt, akkor megszűnt a víz elleni szigetelés is.
jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!