Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Termosztat hiba vagy csak régi?

Termosztat hiba vagy csak régi?

Figyelt kérdés

Adott egy ezer éves termosztát, analóg, tekerős.

Eddig működött, minél hűvösebb volt annál lentebbi pontnál kapcsolt a relé benne és indult is a cirkó.


A cirkón is van 2 tekerő, fűtés és melegvíznek mind a kettő fél álláson van.


Vettem egy hőmérőt a termosztát felé, és most 21 fok van a szobában. Most a relé fentebb tekerésnél kattan, azonban a cirkó nem kapcsol be. Ki nem akarok hűteni csak hogy kiprobaljam, mert ha nem jó, este hideg lesz.


Amikor elmegyek akkor leszoktam csavarni, jó a szigetelés és ezért a 21 fok.


Amugy a cirkó működik, melegvíznél kapcsol.


Ötletek?


febr. 6. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Kinti hőmérséklet érzékelővel ha össze van kötve, akkor ha kint nincs hideg, bent nem indul el a fűtés hiába tekered feljebb.
febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet csak koszos. A régi termosztátok hajlamosak beporosni, pókhálósodni és akkor rosszul, vagy sehogy sem kapcsolnak.
febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kattan ès nem indul a cirkó, akkor elsődlegesen a termosztát relèje kapcsol, de nem èrintkezik rendesen.

Ideiglenesen meglehet "piszkálni". A kazánt teljesen lekapcsolod, kikapcsolod, kihúzod a konnektorból ( mert a termosztátnál valszínűleg 230v van). Szètszedès után ha hozzáfèrni, akkor az èrintkezőket políroapírral megcsiszitolni cseppet. De mindenkèppen új kell helyette.

Ha nem ez volt a gond, akkor a kazánnál lehet valami. Vagy a kazán fűtővize elèrte a beállított vízhőfokot, ès azèrt nem indul, csak ha aláhűl; vagy egyèb kazán problèma.

febr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok !

A tekerőt ahogy piszkáltam rajottem hogy ha megnyomom kattan egyet. Nemtudom mi a funkciója de utána bekapcsolt a fűtés. Azóta működik. Nem tudom mi köze van a gomb megnyomásának ehhez

febr. 8. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Ki van kopva, gyenge a rugózás. Új állja a helyèt már.
febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!