Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kell elem a Computherm...

Miért kell elem a Computherm Q7 szobatermosztátba?

Figyelt kérdés

A kommentbe belinkeltem a képet arról a termosztátról, ami jelenleg van és ezt szeretném lecseréltetni a Computherm Q7 termosztátra. Bár hívok majd szakembert, de előzetesen nem igazán értem, hogy miért kell elem a Computherm Q7 szobatermosztátba? A mostaniban sincs elem, mert (gondolom) kap áramot, hiszen vezetékes...


(Egyébként kizárólag a gázkazán van üzemeltetve erről a linken található termosztátról, így a Computherm Q7 termosztátról is csak a gázkazán lesz. A gázkazán mellesleg távol van a termosztáttól, egy külön helyiségben van, ezért javasolták, hogy ilyen vezetékeset válasszak.)



#fűtés #gáz #termosztát #Computherm Q7 #COMPUTHERM Termosztát
febr. 9. 18:33
 1/5 A kérdező kommentje:
febr. 9. 18:34
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A nagyon alapokkal sem vagy tisztaban. A kepen szereplo termosztat egy egyszeru kapcsolo egy hofemmel (bimetal), semmifele elektronika nincs benne, aaminek kellene aram. Az altalad valasztott Q7 termosztatban egy paranyi szamitogep dolgozik, annak kell az aram egy elemrol, mert 230V-tal nem megy, azt csak kapcsolja egy relen at. Javaslom, ne agyalj tovabb, bizd ra hozzaertore.
febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem fogom rábízni? Sőt.. még le is írtam, hogy cseréltetni fogom, nem pedig cserélni. Ettől függetlenül meg miért ne tudhatnám meg, hogy hogy működik ez a régi cucc? Komolyan nem értem, hogy miért nem lehet úgy válaszolni, hogy ne álljunk bele a másikba.
febr. 9. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elektronikának kell az elem. Mivel egy elem elèg pár èvig, ezèrt ez egyszerűbb mint plussz tápegysèg is bele, èa règiekkel így nem csereszabatos, mert tápot is oda kell vinni.

De van a Q7 nek egy RF vàltozata ami rádiós. Ott egy hasonló elemes egysèget bárhova vihetsz a lakásba. A vevő egysègènek viszont ami a kazánt kapcsolja kell a 230V ami működteti a vevőt ès relè egysèget

febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen van. Azért elemes mert nem is kell a falra rögzíteni. Oda teszed ahová akarod. Nem ez kapcsol, ez csak jelet küld a vevőnek ami kapcsolja a kazánt, annak kell a 230.
febr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!