Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A termosztáttal lehet a probléma?

A termosztáttal lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elöljáróban elmondanám, hogy felhívtam már jópár szerelőt, és nem igazán akarnak kijönni. Egy fűtésszerelő jön majd ma vagy holnap. A sztori a következő:


Pár napja mikor hazaértünk, észrevettük, hogy a termosztátban lemerült az elem, és kicseréltük, minden jó volt, újra beindult a fűtés stb. Rá 2 napra elkezdett furcsán viselkedni, csak magasabb hőmérsékletnél akart bekapcsolni a kazán, ha lejjebb vettük, akkor kikapcsolt.


Na most nem értem ez mitől lehet, eddig sosem volt ilyen probléma. Tegnap új termosztátot vettünk, hátha az volt a gond, de nem, továbbra is ezt csinálja. A kazánnal sincs probléma elvileg, mert ugye működik, beindul, csak nem 21,5 foknál, ha arra állítom, hanem fel kell venni 25 fokra, és csak akkor kapcsol be...


Mindig 20,5-22 fok között állítjuk be, az az ideális, és eddig nem is volt gond. Hogy lehet, hogy most csak 24,5-25-nél hajlandó a kazán beindulni? Ja, és a room temperature-t is 24,3-ra írja, mikor már rég levettem 21,5 fokra és érezhetően nincs 24,3 fok a lakásban sem. Így meg a kazán nem indul be, csak ha jelen esetben 24,5-re venném fel minimum.


Történt már veletek hasonló? Lehetséges, hogy a fűtő rendszerrel van baj? Már nagyon kivagyok, egyik szerelő sem szeretne kijönni, mondván ha a kazán beindul és működik, hiába nézi meg nem az lesz a baj. Ami igaz, mert beindul, csak kb. 24,5-25 foktól.. amikor eddig mindig beindult 21,5-22-nél is.


A termosztát egy Computherm Q7 RF.



febr. 13. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
A termosztátot tedd hidegebb helyre .
febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Te vagy az, aki nemrégen lefotózta a régi kerek gombos termosztátot és az istennek sen akarta megérteni a működését?

Szerintem minden rendben van, csak a hőérzeted csap be, olyan nincs, hogy "érezhetően" nincs annyi fok, amikor minden más annyit mutat. Kereken leírtad, hogy a room temperature 24 fokot mutat, a termosztát is igy érzékeli.

Mi az hogy kivagyok? Ballagj el egy boltba, vegyél egy átlagos, olcsó hőmérőt, tedd fel szemmagasságba és tudni fogod a pontos értéket és higgy neki. Nem kell ide a hiszti.

febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

A vevőn látod, hogy mikor kapcsol be valójában, kigyullad rajta egy piros led.

Próbáld máshová tenni, ahol a tényleges hőmérsékletet méri.

Kézmelegre nagyon érzékeny, ha kézbe veszed, percek alatt felmegy 24-26 fokra.

febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, nem nem én vagyok.


Nem szoktuk kézbe venni egyébként. Az összes ablakot kinyitottuk, mert már meleg volt a 24 fok, és mostmár az összes radiátor jéghideg, mivel levettük 21,5 fokra és ki is kapcsolt a kazán, de a room temperature még mindig 23,8 fok.

febr. 13. 14:31
 5/14 A kérdező kommentje:
Ennek már 2 órája, azt elfelejtettem. Szóval nincs idebent 23,8 fok, és 21,5-re is van a termosztát állítva, mégis hideg minden radiátor, és a kazán sem megy.
febr. 13. 14:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a termosztátod jól működik. De kèrdès, hogy a szoba hőfok, ott ahol a termosztát van, mièrt 23,8 fokig hűl csak le?

Ezèrt nem is indítja el a fűtèst jogosan.

A másik termosztát ugyanezt csinàlja? Ha igen a terület ahol van más hőèrzetet ad neked valami miatt. Vidd máshova a termosztátot, hisz rádiós. Ha kiviszed a szabadba lemegy a hőfok(room temperatura)?

febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, igen ez a jó kérdés, mikor eddig nem volt ilyen. A másik (régi) ugyanezt csinálta az elemcsere után az utóbbi 2 napban. Aztán váltottuk erre, és ez is ezt csinálja most.


Igen, tegnap kivittem a teraszra, akkor lehűlt 15 fokra, beállítottam 20,5-re, és amint elérte azt, kikapcsolt a kazán, aztán szintén ment feljebb 21-22 fokra is..

febr. 13. 14:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A hőtehetetlenség miatt. Amikor kikapcsol a kazán, a radiátorok még bőven fűtenek. Vedd lejjebb a kazánon a vízhőmérsékletet.
febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Víznyomást megnézted már ?!
febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A termosztát hibát a legegyszerűbben nem azzal tudod kizárni, hogy mit érzel, hanem azzal, amit más is javasolt már. Tedd le a termosztátot egy adott helyre beltérben és tégy mellé, ne máshová a helyiségben, hanem mellé egy hőmérőt. Ha mind a kettő ugyanazt a hőfokot mutatja, akkor a termosztátnak sincs semmi baja.
febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!