Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy mosogatógép összességében...

Egy mosogatógép összességében kevesebb költséggel üzemeltethető mintha kézzel mosogatnánk?

Figyelt kérdés

A mosogatógépet meg kell venni, áramot fogyaszt, só-kapszula-öblítő szükséges hozzá.

A kézi mosogatáshoz is elő kell állítani a melegvizet, plusz mosogatószert kell venni.

A felhasznált anyagok a gépi mosogatáshoz egyértelműen többé kerülnek.

Ezeket figyelembe véve melyik kerül hoszabb-rövidebb távon többe?


márc. 4. 08:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de erről olvastam valamikor egy korrektnek ható cikket. Azt írták benne, hogy ha a gép bekerülési költségét nem nézzük, akkor egyértelműen a gépi mosogatás az olcsóbb, nyilván ilyenkor már az első perctől. (Persze feltételezve, hogy normálisan használod, szóval nem csak két villával indítod el a mosogatást.)

Ha a gép megvásárlását is számolod, és csak az anyagiakra mész rá - tehát a szabadidőd nem érdekel - akkor az árától függően kell 5-10 év a megtérüléshez, de ebben nincs benne a javítási költség, ha valami miatt elromolna.

Egyéni véleményként egy 4 fős családban szerintem az életminőségen is rengeteget dob. Nem akkorát, mint a mosógép, de talán mint egy szárítógép kis lakásban télen.

márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
9%
A gépi mosogatás drágább, környezetszennyezőbb is, viszont nagyon kényelmes.
márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Ha az idődet is figyelembe veszed, akkor viszonylag hamar behozza az árát.


Nézd meg, hogy mennyit keresel egy óra alatt, azt szorozd meg 2-vel, mert "túlórában", tehát a napi 8 órád után végzel munkát, amikor mosogatsz (vagy hétvégén). A mosogatógépet is be kell pakolni a fenti összeget nem veheted figyelembe egy az egyben, de a háromnegyedét mondjuk igen. (Elpakolni meg kézi mosogatás után is el kell.) Tehát 20 perc mosogatás helyett 5 perc alatt bepakolsz, és elindítod a programot.


Ha ezt is figyelembe veszed, akkor elég hamar behozza az árát.


Azt se felejtsd el, hogy a kézi mosogatást sem felejtheted el (egyes kényes edények, teflonok, faeszközök, túlméretes dolgok, szilikon "sütőpapír", vagy "nyújtódeszka" stb).

márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Lényegesen olcsóbb géppel mosogatni. Barátnőm rendszeresen kipancsolta a 80 literes bojlerből a meleg vizet. Bele sem merek gondolni, hogy 4-5 tagú családban, ahol naponta főznek mennyi melegvíz fogy. A melegvíz havi szinten több ezer forintos költség. Ennyit nem költesz tablettára. Sóból évente fogy 1-2 doboz.

A másik meg, hogy kézzel nem tudsz olyan alaposan elmosogatni, mint ahogy a gép teszi. Eleve 55 fokos vízzel dolgozik, ami leégetné az ember kezét. 45 fokosba már nem nyúlunk bele, mert nagyon forró. Na és egyből hűlni kezd, az idő nagy részében csak langyos vízben pacsálunk.

márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Na, azért egy mosogatáshoz általában nem kell 80 liter 60-70 fokos víz (visszahűtve 40-re az 120 liter)....
márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Csak az öblítés 6-7 liter percenként és még akkor nem beszéltünk arról, hogy 15-20 literes tálcában azért illik vizet is cserélni.

Persze aki naponta 1 bögréből meg 1 tányérból megeszik mindet, annak felesleges a gép, de aki tényleg nekiáll főzni, ott halomban áll a mosatlan.

márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát…. Én nem tanultam meg gyerekként rendesen mosogatni, mikorra elég nagy lettem volna hozzá, már volt mosogatógépünk. Aztán albérletbe költöztem a párommal, és a mosogatás kész katasztrófa volt… rengeteg vizet használtam (lehet, 5-ös, hogy általában nem kell annyi víz, de én simán elpancsoltam, mert minnél melegebb a víz, annál jobban oldja a zsírt), rengeteg mosogatószert, úszott a konyha, elment vele egy óra még vacsi után…. Pedig csak ketten vagyunk. Aztán vettünk mosogatógépet, 10 perc ki-be pakolni, 11 litert fogyaszt, egy doboz kapszula elég 2-3 hónapra, és végre csak a vágódeszkát kell mosogatni. Basszus, esküszöm, nekem nagyobb megkönnyebbülés volt, mint a mosógép, mert mosógép nélkül csak heti 2 óra ment el a mosodába járással, a mosogatással meg vagy 6-7 🤷‍♀️

Szóval nálunk nagyon hamar megtérült 😅

márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ketten vagyunk, de sok edényt használunk, így megtérült időben már az első perctől kezdve.
márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

#6: hát igen, öblíteni csak vízzel lehet.

ez az a lépés ami az energia es víztakarekos mosogatógepekben kb ki is marad.

A vízpazarlós programot kell használni, ha nem akarod mérgezni a családot.

márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9:

Öblít a gép is, hidd el, csak sokkal takarékosabban. Lehet hallani, szerintem egy 7-8 perc erre megy el. A 11 l-es fogyasztás a rendes program, az eco 7 literrel megy, alacsonyabb hőfokon, nem használom. A másik, hogy magas hőmérsékleten “gőzöli” (nem tudok jobb szót rá) az edényeket, fertőtlenít.

Amúgy sok angol család egyáltalán nem is öblíti el rendesen az edényeit, és még sincs kiugróan sok megbetegedés

(Meg hát…. Az én mosogatási technikámnál csak jobb így is :D )

márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!