Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik még a régi értelemben...

Létezik még a régi értelemben vett lakáscsere fogalma? Ki hogyan oldja meg, ha költözni szeretne?

Figyelt kérdés
92 éves nagymamám szerint a mai napig van ilyen lehetőség.

márc. 8. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha egyre gondolunk akkor persze hogy létezik.

Pl nekem van egy 55 nm lakásom, és nagyobbat szeretnék.

Jelentkezik valaki hogy neki van egy 100nm lakása, és kisebbet szeretne. Ilyenkor általában vagy "ingyen van" úgymond, vagy valaki fizet meg a nagyobb lakásert.

De ha egyforma méretű általában nem fizet senki senkinek semmit.

márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az az egyik gondom, hogy nem tudok összeköltözni a párommal. (Mondjuk ettől függetlenül nem látom túl reménytelennek a kapcsolat jövőjét.)


Egy másik dolog, hogy jó nagy fordulatot próbálok megtenni az "állás"-keresésben. Kezdek rájönni, hol van a kutya elásva...

márc. 8. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Végül is létezik, de ritka. Kíváncsiságból ránéztem a Jófogásra, összvissz 21 lakáscsere hirdetés van országosan.
márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van persze csak kevés rá a kereslet.

Ismerősöm most cserélt igaz ők lakást kertesre.

márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ingatlanpiaci keresletet-kínálatot vajon mi határozza meg? Milyen tényezők együttese alkotja a változásokat?
márc. 9. 08:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt kár így megközelíteni. Konkrét esetekben kell kipuhatolni a helyi tendenciákat legalább nagyjából, meg persze a te ingatlanoddal kapcsolatban is érdemes cherry pickelni pár hangzatosabb pozitívumot, amivel lehet feszíteni amellett, hogy az a magas ár inkább számít olcsónak. Mindenképp kerülném az analízis-paralízist, inkább fektetnék egy-két dzsúznyit egy-két helyi kiskocsmában abba, hogy pár népi megfigyelést begyűjtsek, persze első körben jó kettővel elosztani ezeket is, de trendeket saccolni hűbb és gazdaságosabb elég sok esetben, mint a bizniszben közvetlenül érdekelt hozzáértők faggatása.
márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is panelt adtam kertes házért, a különbözetet fizettem.

Eredetileg csak venni akartam, de az eladó mondta, hogy neki pont kellene egy panel a fiának.

márc. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!