Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem púhul meg a kakiszilva?

Miért nem púhul meg a kakiszilva?

Figyelt kérdés
Még az ősszel, fél éve vásároltam az aldiban 3 szem kakiszilvát, betettem egy zacskóba, és szobahőmérsékleten várom, hogy megpúhuljon, és megegyem. De nem történik vele semmi, ugyanolyan kemény, mint volt, nem is kezdett el rohadni, nem szárad, nem foltosodik, nem penészedik. És nem színeződik, nem púhul, mint ahogy az szokott, és amitől olyan nagyon finom lesz. Azt mondta valaki, hogy agyonra tartósítják, és ezért történik mindez. Egyszerűen hihetetlen ez számomra, inkább arra gondolok, hogy nem ebben a formában kéne érlelnem, vagy hogy még várni kell, vagy hogy a kakiszilvát az emberek nem is érlelik, hanem mondjuk megfőzik vagy megdarálják és cukrozzák. Mi az igazság? Régen sikerült mézédesre és puhára érlelni otthon, de most nem megy. Mi lehet az oka és mit lehet csinálni azon kívül, hogy kidobom dühösen a kukába?

márc. 10. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ilyenkorra már rég meg kellett volna puhulniuk, sőt rothadniuk.


Ugyanannyi érett almával tedd őket egy műanyag zacskóba és zárd le légmentesen, tárold szobahőmérsékleten!


Az alma által termelt etilén gáz puhára fogja érlelni a datolyaszilvákat egy héten belül.

márc. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hittem, a kaki szilva is termel etilén gázt, azért tettem a zacskóba.
márc. 11. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg minden érett gyümölcs termeli, de nagyon eltérő mértékben.

A banán, alma bocsájtja ki a legtöbbet.

márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is csodálkozom rajta, hogy jó állapotban megmaradt.

Lehet, hogy a normál szedési érettségnél előbb leszedték. Úgy tovább áll el, de nem fog rendesen beérni. (A nagy élelmiszerláncokban szinte minden gyümölcsöt, meg a paradicsomot is így teljesen éretlenül szedve árulják, és esélyük sincs rendes ízűre érni.)

márc. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben egy ponton elkezdett rohadni és felvágtam őket. Belül puha volt, de nem annyira, mint ahogy megszoktam. Viszont a héjához közel 3mm-re nem púhult meg, és a héja nem is színeződött el, kívülről megnyomva nem érződött a púhulás. Így amikor kikanalaztam az édes velőt, egy csomó kemény rész rajta maradt a héjánál. Finom volt, de többet ilyet nem veszek az is biztos. Köszi mindenkinek a válaszokat!
márc. 19. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!