Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kombi kazant raktunk be. Az...

Kombi kazant raktunk be. Az adja a melegvizet. A kád fölött otthagyta a szerelő a villanybojlert, azonn keresztül jön a víz. Ez így okès?

Figyelt kérdés
A bojler ki van kötve az áramból. Csak atmegy rajta a melegvíz.
márc. 19. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A bojlert levetetném, ha már nem használom. Minek pangjon benne a víz.
márc. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Napi használtban van, így okoz gondot?

Egy masik kèrdèst ovasva foglalkoztat most ez. Szerelőnk így látta jónak, hogy mardjon meg vèsztartalèknak

márc. 19. 10:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ez volt a legolcsóbb, leggyorsabb és a legkevesebb bontással-helyreállítással járó megoldás.

A bojlerbe a hideg vizet szokták bele engedni, felfűtődik és a meleg jön ki. Azt, hogy itt a meleget beleengedi csak a szerelő értheti, szerintem nem okés.

márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen. Úgy vettük a hazat, hogy bojler adta melegvizet. Aztán jött a kombikazan. Így a meleg megy rajta keresztül.
márc. 19. 10:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Ügyes megoldás...dupla mennyiségű a kivehető melegvíz...nem derül ki, hogy fűt-e a villanybojler is, mert ha igen, akkor sok melegvized van(lesz), ha nem fűt, akkor csak puffer.

ha zavar, akkor néhány tízezerért kikötteted, és leveteted...

márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocs, nem olvastam el alaposan...tehát ki van kötve...akkor csak puffer...mondhatni tartalék.

ha zavar, vetesd le.

márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy le van kötve az aramból. Így nem melegít
márc. 19. 10:34
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem zavar igazából, csak kívancsiskodom lehet e valami hátulütője a dolognak. 2-en fürdünk.
márc. 19. 10:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Annyi lehet még, kérdéses, hogy napközben használod, majd egész éjszaka nem használod, tehát nem fűtöd fel, emiatt elkezd kihűlni. Majd amikor reggel újra használnád, először a kihűlt (persze nyilván nem hideg) vizet kapod egy ideig.

Természetesen ez a gyakorlatban derül ki, nem ismerve a bojlered méretét, hőszigetelési képességét, és az egy éjszaka alatti hőmérséklet esést.

márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, csak eleve így lett beszerelve puffertartálynak.(nincs áramra kötve)Nem nagyon vagyok megelégedve vele, mert kb 2 percig van meleg víz, gyorsan a langyos víz jön utána.Azt gondoltam, hogy ki kellene kerülni ezt a tartályt, hogy direktbe jöjjön a melegvíz, de több szerelőt is megkérdeztem, senki nem érti, hogy mi a problémám, mert állítólag ez a legjobb és legköltséghatékonyabb megoldás, és azt mondták, hogy nem is lehet, mert akkor másik kazán is kell. (Westen starcondens)Ezt meg én nem értem.
márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!