Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Automata kávéfőzőből kinek mi...

Automata kávéfőzőből kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Philips lattego szerintetek jó választás?
márc. 23. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Philips-em még nem volt de egyik gépemben sem csalódtam.
márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az ismerettségi körömből mindenkinek automata gépe van, mindeféle gyártótól. Használtan vettük őket 30-40000-ért. Ha használtan veszel, akkor szét kell szedni új tömítés kézlettel össze rakni és kivízkövezni. Ezt a környékbeli szaki 15-25000 ért csinálja meg. Ez után nem igen van velük gond.

Philipsől nincs véleményem, mert nincs a haveri körben. A jura az isten, szinte soha nem romlanak el, és a legjobb vízkövező programmal rendelkezik. Ez az egyetlen gyártó aki a központi egységet is vízkőteleníti! Delonghi, saeco, Aeg stb. pedig általában 1-2 évenet van kissebb bajuk 5-15000 ft körüli összeg.

Nekem delonghi van, 1x romlott el 3 év alatt. Viszont én nem működőként vettem 10000-ért. Összesen 32000 be került a javítása. :)


Ha lágyvízzel vagy ásvány vizzel főzől kávét akkor azzal megszünteted a hibák leggyakoribb forrását, vízkő okozta eltömődést. Sajnos a gyártók többsége vizkőmentsítő programja kihagyja azt a részt ami konkrétan a kávédat csinálja, azaz a központi egyéget. Amit vízkömentesítenek: szivattyú, átfolyásmérő, szilikon csövek, nagynyomású csövek, kazán, gőzcsap, gőzcsap kifolyó csöve.

márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Jura van, és lágyított vízzel használjuk. Nem tudom milyen a többi, de ez tényleg jó.
márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon elterjedt és bevált gép, sokadik generációnál jár már.

Mint minden automata gépnél, ennél is ügyelni kell a karbantartásra és nem lesz gond: gyári vízszűrő, kávéfőzőhöz való vízkőmentesítő, időnként a főzőegység szétszerelése és tisztítása. Nekünk 4500 adag után (kb. 3 év) kellett az első elkopott szelepet kicserélni, 20e Ft-ból megvolt, youtube alapján én magam cseréltem.

márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem Philips latte go-m van. Szeretem, egyedüli baja hogy kua hangosan darál.de cserébe erős kávét főz. Viszont a takarítása macerás(mármint az alapos takarítás, oldalt szetszedni, kávét kimosni belőle stb Aztán vissza halászni.

Mellette van egy kapszulas kávéfőzőm, azt jobban szeretem 😄

márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kapszulásban is ugyan úgy áll a dzsuva egy idő után, de azt nem lehet csak úgy szétszedni.
márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!