Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A világos napfényes lakást...

A világos napfényes lakást miért kedvelik az emberek? Hogy lássam benne a pozitívumot?

Figyelt kérdés

A lakás, amiben lakom nyugati fekvésű. Nincs szemben ház, viszont van egy homokkal fedett üres telek, ami még inkább visszaveri a fényt.



Próbálom az előnyeit látni, de nem megy.

Nagyon fáj a fejem délutánra (HO, egész nap otthon vagyok) hiába húzom el a sötétítőt, körülötte bevillan a fény.


ápr. 3. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, kik és mit kedvelnek benne. Talán azok szeretik ezt, akik úgyis kiadják bérletbe a lakást, tehát nem laknak ott.

Ahhoz hogy ne bolondulj meg, kb. egész délután 20cm-ig le kell engedni a redőnyt... És ez csak rosszabb lesz, mert még csak április van.

Régen is rossz volt amúgy a nyugati fekvés, sajnos ugye pl. a lakótelepeken nem lehet úgy épülni hogy minden ablak ideális irányba nézzen. Régen nagy divat volt pl. a vászonroletta, volt egy üreges fa rúd, benne egy spirálrugó, és vászon volt rászegezve. Egy zsinórral lehetett lehúzni, tetszőleges magasságig. Néhány régi ház ablakán itt-ott még láthattok ilyet. Jellemzően sárga vagy fehér színben. A lényeg, képzeljétek el, hogy a nyugati ablakokon ezek a vásznak gyakorlatilag elégtek, elporladtak a forró napsugárzástól. Ezt nekem is úgy mesélték!

Na mindegy, én is utálom a forró napsugárzást egy lakásba. Nem véletlen, én olyat vettem magamnak, amiben a szobák északra néznek. Ez a legjobb. Nincs tűző napsugárzás és kellemes világosság van mégis mert nem kell lehúzni a redőnyt. Még amúgy a keleti tájolás ami jó, a déli legfeljebb előtetővel vagy tornáccal. De a nyugati az maga a borzalom, mert nem is föntről süt a Nap, hanem szemből a képedbe. Ez ellen legfeljebb csak egy nagy lombos fa tud védeni, akkora erővel süt be...

Home-office esetén különösen megfontolandó, a nyugati oldalon még a klíma se segít, hiszen a sugárzást nem fojtja le. Plusz éjszaka még aludni se lehet, mert pont estére forrósodnak át a falak.

ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
kertes ház ez amiről beszélsz?
ápr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Társasház.
ápr. 3. 23:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam világos és sötét lakásban is, most házban lakunk, ahol a nappali keleti, a szobák nyugatiak. Ha tehetném megfordítanám, hogy a nappali felől süssön egész délután a nap. :D Én imádom a besütő napot és hulla depisnek éreztem magam anno a sötét lakásunkban, ami sosem kapott teliben napsütést.

Napsütés ellen lehet árnyékolni (redőny), szigeteltetni, klímát használni. A növényeink is imádják. A sötét lakásunkban anno kipusztult mind. Szóval van olyan, aki szereti és én több ilyenről tudok, mint aki nem... :)

Engem inkább a homokos szomszéd telek zavarna, ha a fúj a szél kellemes lehet szellőztetni.

ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!