Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Műanyag nyílászárókkal kapcsol...

Műanyag nyílászárókkal kapcsolatban jártas valaki tud tippet adni, hogy miért nyikoroghat a műanyag zsanéros bejárati ajtó és mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

A műanyag burkolatot már sikerült lepattintanom az ajtó nyitott állapotában a középső zsanérról, ami nyikorog szerintem.

Így láttam meg a felülről csillag alakzatú nemtommit.

Öntöttem rá vagy 2 cent műszerolajat, de még mindig nyikorog.

Ha a kupak nincs rajta, akkor nem nyikorog, csak ha rajta van.

Egyszerűen nem tudom már mit kezdjek vele.



ápr. 13. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor talán a műanyag surlódik valahol, vagy hasonló.

Nèzd meg, hol fordul, mozog egymáson 2 műanyag

ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor a kupakot zsirozd meg.
ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De hol és hogy tud még súrlódni, ha már annyi olajat öntöttem bele, hogy úszik az olajban az egész ház is lassan? :O


A kupakot is beolajoztam már ahol érintkezik a másik résszel.

ápr. 13. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Innen nem lehet megállapítani.

Közelről nèzd miközbe mozgatod az ajtót. Esetleg egyik kèzzel nyomd meg a műanyagot mindig máshol, más irànyba, hátha egyszer halkul.

Sajna csak figyelni ès próbálgatni kell. Az olajtól talán a felületet sem látni, hogy a surlódás nyomot hagyna.

ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát a súrlódás nyomát amúgy sem lehetne látni, mert egy műanyag burkolatban van az egész mozgó zsanér rész, így csak a tetejét látni. :|
ápr. 13. 10:19
 6/8 A kérdező kommentje:

Most leszedtem az alsó zsanér fedőkupakját is, és összehasonlítottam a középsőt, meg az alsót.

Azt vettem észre, hogy egyrészt nem is csillag az ott középen, hanem inkább mintha egy fogaskerék formájú teteje lenne a "sarokvas" pipának, csak műanyagból.

Másrészt, a középsőnél ekörül fordul el az ajtót tartó pánt, az alsónál viszont együtt fordul a pánttal.

Az az érzésem, mintha a pipára ez rá lenne hajtva valami menetszerűen, csak ugye a pánttól nem látszik az egész.

Az mondjuk rejtély, hogy mi a funkciója, és miért nem egyformán mozognak vagy állnak, de az már biztos, hogy ez a különbség adja a hangot.


Egyelőre annyit tudtam csinálni, hogy bár agyon olajoztam, az nem hatotta meg, de ha a kupakot nem rakom vissza, akkor nem nyikorog, ezért jelenleg le van véve a kupak.

De nyilván az nem véletlen van rajta, tehát jó lenen kideríteni mi a probléma, és hogy lehet javítani.


Jó lenne, ha valaki olyan is tudna adni valami választ, aki ilyenek szerelésével foglalkozik és érti miről van szó, mert így nem igen tudom mihez kezdjek.

ápr. 13. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egy excenteres állító amit beolajoztál, a kupak tartja a helyén, hogy mindig felfekudjon a gumi a torka.

Emeld le az ajtót, a fém csap nyikorog a műanyag fészekben, valószínűleg tele ment kosszal. Pucold le és azt kend meg ha lehet zsírral.

ápr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudna az telemenni kosszal, ha ennyire zárt az egész? :O
ápr. 13. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!