Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtésnél ez mennyire...

Központi fűtésnél ez mennyire gyakori jelenség?

Figyelt kérdés

Nem megoldást keresek, 2 hét múlva kiköltözöm és lassan amúgy is vége a fűtésszezonnak, csak kíváncsi vagyok.


A lakásban, amit bérlek központi fűtés van, amit télen is minden estére kikapcsolták (pont amikor indokolt lenne melegebbet csinálni, nappal bezzeg fűtöttek amíg az ember munkában volt), rendszeresen mértem 15-16 fokokat a szobámban. Kifejezetten picike szobából van szó egyébként, nem túl nagy belmagassággal.


Olvastam, hogy a központi fűtés egyik alapfeltétele, hogy a szolgáltató vállalja a minimum 20 fokos (? Ha jól emlékszem) hőmérséklet fenntartását. Hát ez itt nem jött össze.


Mostanra ahogy jöttek a jobb idők, már egyáltalán nincs fűtés nagyjából egy hete biztosan. Ma sem, pedig kint jelenleg 13 fok van, pulcsiban didergek itthon.


A radiátorokkal nincs probléma.


Legális vajon ez, amit művelnek? Megyeszékhelyről van szó, azon belül is eléggé központi helyen lévő albérletről, azt gondolnám, hogy azért ezeket a cégeket nagyjából azért szabályozzák... Vagy szimplán csak megtehetik? Mennyire gyakori jelenség ez? Megfordultam már jónéhány helyen, de ilyet még sosem tapasztaltam.


ápr. 14. 04:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A hőfokot csukot helysèg ajtóknál mèrik. De nàlunk pl lehetett hőmennyisèget kèrni, vagy mikor szüneteltessen a szolgàltató. Tehát úgy fűtöttek, ahogy a ház megkèrte.
ápr. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A közműcég a társasházzal kötött szerződésben meghatározott paraméterek alapján szolgáltatja a hőt, a közös képviselő kérheti a fűtés indítását, leállítását, módosítását.

Technológiailag lehetséges megoldani, hogy időprogram alapján működjenek az épület hőközpontjában a hőtermelő berendezések, de őszintén szólva életszerűtlen, hogy a fűtési szezon alatt éppen akkor van visszavéve a teljesítmény, amikor a leginkább szükség lenne rá.

Én körbekérdezném a szomszédokat, hogy ők is tapasztalnak-e hasonló problémákat télen, aztán a házkezelő cég/közös képviselő lenne a következő, akik intézkedni is tudnak, ha ez valami szolgáltatói hiba következménye.

ápr. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Központi fűtésnél a lakó annyira állítja be a termosztátot amennyire akarja. Télen én sem fűtök este 8 tól reggel 8 ig. De így sem csökken sose 2°C nál többet a hőmérséklet.

A megoldás az hogy vagy beüvegezitek a betört ablakot, vagy 10eFt/hó-val többet adsz fűtésdíjra a háziúrnak.


A távfűtés az ami szerződés alapján megy.

ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!