Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a szennyvízszippantós nem ver át?

Figyelt kérdés
Általában körülbelül fél évente(de inkább több) kell elvitetnünk a szennyvizet, ez 10 m3/alkalom. Ketten vagyunk, nem pazarlunk, így nem túl nagy a fogyasztás. Most új szolgáltató viszi a környékről, és utoljára január második felében vitettük, de most néztem, megint tele van. A fogyasztásunk semmivel sem lett több. Elképzehető, hogy átvertek, és nem annyit vittek, amennyit fizettünk?
ápr. 14. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Van rá esély, amikor végzett akkor kellett volna a derítőt ellenőrizni.
ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bele kell nézni az emésztőbe, hogy meddig szívta le. De ha elég félévente egyszer szippantani, akkor gyanús, hogy egy része (vízfázis) elszikkad a talajban. Lehet, hogy szimplán csak az elmúlt időszakban nem szikkadt el valamiért olyan ütemben, kezd eltömődni, stb. Meg persze az is lehet, hogy átvert...
ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom érdekes-e, de ez ilyen zsalukövekből, és betonból épített szennyvíztároló (már ezzel vásároltuk a házat). 2022-ben, mikor az a nagy szárazság, és meleg volt nyáron, abban az évben nem is kellett szippantani. Azt mondták itt a szomszédok, hogy régen ezeket úgy építették meg, hogy vannak itt-ott hézagok, és így el tud szivárogni a talajba is, de maga a tároló nem öreg, kb. 10 éve építhették. Belenézünk mi mindig, minden szippantáskor, és legutóbb is úgy nézett ki, hogy jócskán elvitték, és alig maradt benne valami, aztán most mégis szinte tele van. Akkor az is lehet, hogy "csak" eltömődtek a hézagok, és innentől marad ez a kb. 3 havi szippantás?
ápr. 14. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Súlyos környezetszennyezés, amit csináltok, csak szólok! Csak teljese zárt derítőket szabad használni.
ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kaki, wc papír az ami lemerül az aljára, azt kell kinyomatni, ha csak a tetejéről szürcsöli le a szappanos vizet akkor hamar megtelik megint, na de ugye ki szeretné 3 méternyire beleengedni hogy aztán amikor összehajtod a csövet csupa retyva legyél. De vannak olyan enzimek amit beledobsz aztán meggyorsítja a bomlási folyamatokat.
ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös, és mit ajánlanál? Vettem most ezt a Greenman Purus-t, nagy reményeket fűzök hozzá, de nem tudom ez elegendő lesz-e.

Hát igen, biztos nem a "sűrűjét" viszik, mert az a cső valóban csak vizes volt, amikor kiszedték...


4-es Ezzel a mondattal kiállnál a településünk minden lakosa elé? (Esetleg gyárak, ilyen-olyan erőművek üzemeltetői elé?). Én nem tudom a miénk hogyan van megépítve, ugyanis hamarabb volt itt, mint mi. És nem is látok bele, hogy igaz-e amit a szomszéd állít. Ugyanis én csak azt tudom mondani, amit ő mondott, hogy így szokták megépíteni nagyon sokan. Ez egy állítás, vagy igaz, vagy nem. Vigyázok a környezetemre, nem pazarlok, térkő, és beton helyett fákat, és bokrokat telepítek, és képes vagyok 5 km-t gyalogolni, ahelyett, hogy kocsiban mereszteném a valagam, akár egy saroknyi távolság miatt is, amit egy átlag kisember tehet ilyen téren, az megvan. Úgyhogy kérlek, ne gyere nekem a sötétzöld dumáddal.

ápr. 14. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:

2# vagyok, az utánam szólóknak is igazuk van. Egyrészt valóban környezetkárosítás, pontosabban "talajterhelés" a hézagos szennyvíztároló, de 90%-ban mindenhol ez van, szóval ezen nem aggódnék. A kutyának nincs kapacitása arra, hogy ezeket ellenőrizze és bírságoljon miatta...

5-nek is igaza van. A szippantos a tetejéről fogja elvinni a cuccot attól függően mekkora a tárolótok és neki mekkora a tartálya, hányat fordul. Ha mondjuk az autó 10 köbös, az emésztőtök meg 12, akkor az alján mindig marad a sűrűbb cuccból, ami egyre sűrűbb.

Egyébként igen, meg lehet figyelni, hogy szárazabb időszakokban ritkábban mell szippantani, míg télen és csapadékos időszakban gyakrabban. A talaj fokozatos eltömődése, elszennyeződése viszont nem egyik napról a másikra alakul ki.

Régen Septifos néven futott olyan granulátum, ami segít a bomlási folyamatokban, ha nagyon gyakori a szippantás, néha érdemes adagolni kicsit.

ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
Előbb utóbb elzsirosodnak a hezagok es olxan lesz mintha porcelánból lenne. Onnantól gyakran kell szippantani
ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Feltételezem, hogy az egyetlen megoldás, amiből biztosan nem szivárog, azok ezek a műanyag tartályok, amit a most épülő házaknál tesznek a földbe. Nem akarok hülyeséget mondani, de nem vagyok benne biztos, hogy hosszútávon az a sok műanyag is jót tesz majd a földnek, de hát ahol nincs csatornázás, ott valamelyik megoldást muszáj választani. Persze, nyilván az ilyen hézagos szennyvíztárolókból talajba szivárgó vegyszerek sem oké, hogy a talajba jutnak, és bár igyekszem amit csak lehet ecettel tisztítani, de azért a kozmetikumaink is csak oda mennek, az meg minden, csak nem természetes anyag. Ha létezik ezekre is bármiféle "közömbösítő", vagy ilyesmi szer, szívesen alkalmaznám. Ha van ilyenről tudomásotok, ki vele.

Itt körülöttünk sokan kiszivattyúzzák a szennyvizet a saját kertjükbe, amik ráadásul haszonkertek, hát azt nem is kommentálnám...


Kíváncsi vagyok most erre a greenman cuccra, vettem belőle egy 10 literes kiszerelést, elég lesz annyi ideig, hogy kiderüljön ér-e valamit.


Köszönöm a válaszokat!

ápr. 14. 21:06
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként most nézem, ez a Septifos (most már Septibio, és Septiforte néven találom) nagyjából ugyanezen az elven működik, csak sokkal olcsóbb. Bárcsak korábban kérdeztem volna, na most már mindegy, legközelebb tuti kipróbálom.
ápr. 14. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!