Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek a felelőssége, hogy egy...

Kinek a felelőssége, hogy egy utcában végig legyen járható járda az egyik oldalon, a lakóké vagy a városé?

Figyelt kérdés
ápr. 25. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Erre én is kíváncsi vagyok. Úgy gondolom, érdemes áttekinteni a HÉSZT-t és a helyi szabályzatokat. Felénk úgy szokás csinálni, hogy pályázik a település, és annak a keretében újul meg. Persze sok idő, várni kell, többnyire eléggé le kell amortizálódnia egy járdának ahhoz, hogy foglalkozzanak vele.

Ha a járda az épület szempontjából káros (pl. a házhoz vezeti az esővizet) vagy ha a ház drénezéssel történő utólagos vizszigetelést igényel, akkor jellemzően a háztulajdonos állja az új járdaszakasz költségét. Szóval et igazából mindig az egyedi körülményektől függ.

ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem felelősség kérdése! Az én utcámban van az út mellett járda, mégis sokan az úttesten mennek, mert pár métert megspórolnak az utca végében lévő emeletesig. De ez nem az én és nem is az önkormányzaté ha baj éri.

Lehet reklamálni, hogy nektek kell járda, csak aztán nehogy úgy járjatok mint mi , és még pár utca itt a lakótelepen, hogy a 80-as években megcsinálták az aszfaltozott utat és járdákat, aztán jött a számla, hogy kilehet fizetni.

ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnak kellene megoldani.
ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Általában a településen áthaladó utaknál a közútkezelőhöz tartozik, a mellékutakon az önkormányzathoz. Legalábbis nálunk ezt mondták.
ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A járda az mindig, mindenhol csak és kizárólag önkormányzati tulajdon, ami közterületen fekszik.

A településen átmenő főutak (az úttest) tartoznak a közútkezelőhöz. De ha az átmenő utcának nincs főút minősítése (azaz, nincs kirakva a sárga négyzet), akkor még az is önkormányzati.

ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nagyszüleim, saját költségen betonozták a járdát a ház előtt, ahogy kb mindenki a faluban. Ha nem tették volna akkor nem lett volna.

A szüleim háza előtt szint a korábbi ház tulajdonos betonozta saját költségen. Kb 10 éve minden betonos járdát az önkormányzat leaszfaltozott. Én új utcába építkeztem, már 3 éve leaszfaltozták állítólag, azért van mindenhol még mindig murva... Járdának nincs is hely, de nem is kell nincs átmenő forgalom.

ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kerítésen kívül közterület, az önkormányzat tulajdona, és a tulajdonos dolga, hogy csinál-e járdát önkormányzati (vagy pályázati) pénzből.

Elvileg büntethetnének is, ha valaki lebetonozza a járdát a telke előtt. A gyakorlatban persze nem fognak büntetni, mert akkor be lehetne perelni őket a korábbi balesetveszélyes járda miatt...

(A téma nem keverendő azzal, hogy a köztisztasági rendelet alapján mindenki köteles tisztán tartani a telke és az úttest közti területet.)

ápr. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!