Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Haszonélvezőként és 1/2 rész...

Haszonélvezőként és 1/2 rész tulajdonosaként kitehetem a házból a másik tuladonost? (neki is 1/2 része van egyébként)

Figyelt kérdés
máj. 9. 20:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Na közben beszéltem egy jogásszal, a másik fél tulajdonán van haszonélvezeti jogom. Jogom van kitenni a házból, de csak ügyvédi hercehurcán keresztül, mert indokolnom kell, hogy miért akarom kitenni.


Kösz mindenkinek, mentek a zöld kezek.

máj. 10. 12:37
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik ügyvédet, ugyanis bőven elég indok az, hogy egyedül szeretnéd használni az ingatlant.
máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ki lehet tenni.


Ugye nincs kiskorú az ingatlanban?

máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nincs kiskorú. 21 éves a nevelt fiam, őt akarom kitenni.
máj. 10. 16:00
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

#14: akkor nem arról az esetről van szó amit én ismerek.

Amit én ismerek, ott van kiskorú, meg két tulajdonosa az ingatlannak. De a két tulajdonos nincs jóban egymással, az egyik el is menekült onnan(sajnos volt oka rá).


Ha nem ott lakik az illető, akkor kényszer kijelentéssel lehet élni, úgy tudom.De ehhez az kell tudtommal, hogy az illető ne ott lakjon.

máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Paczalos István ***** válasza:
49%
Szerintem ne az itt levő foteljogászokra hallgass, menj el egy ingatlanokkal foglalkozó ügyvédhez, vidd a papírokat, és beszéljétek át, mert könnyen belebukhatsz, ha valamit nem veszel figyelembe. Szerintem szánj rá 50 ezret, minthogy egy pert akasztanak a nyakadba, ami kétes kimenetelű
máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha még nappalin tanul, szerintem nem teheted ki. Ha már befejezte a sulit, és van önálló keresete, akkor igen.
máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!