Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletet váltunk. A főbérlő...

Albérletet váltunk. A főbérlő azt akarja, hogy minden közüzemi számlát vegyünk át a nevünkre (villany, víz, távhő, kábel stb. ). Más is így csinálja?

Figyelt kérdés
Eddigi albérletünkben minden a főbérlő nevén maradt. Nem értem, miért van erre szükség, meg bonyodalmat sem akarok magamnak az esetleges kiköltözésnél, hogy még mindig a nevemen vannak a számlák, de már ott se lakok...szóval nem tudom, ez hogy működik. Tudtok segíteni?
2010. okt. 28. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
HA ott laksz, akkor a számlákat a te nevedre kell iratni, mert különben a föbérlötöl követelhetik. Ha kiköltözöl, akkor meg lejelented.
2010. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Ezt nem szabad. Van olyan szolgáltatás amit csak a tulajdonos nevére adnak. Ilyet nem követelhet.
2010. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: olyan nincs, hogy lejelentem, mert csak úgy kerül le egy számla a nevemről, ha azt valaki átveszi...nem azt akarom mondani, hogy nem bízom a főbérlőben, csak hallottam már erről pár negatív tapasztalatot.
2010. okt. 28. 20:08
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk az albérlő nevére írattuk át a gáz/víz/villanyórát..nem is bántuk meg! Itt hagyott minket kb 100ezer tartozással.Mivel az ő nevére jött arra az időre a számla,így,amikor kiköltözött nem rajtunk keresték,hanem rajta,mi pedig simán visszaírattuk a saját nevünkre(ekkor derült ki az egész).Nem kötöttek ki semmit,azóta nem tudom,befizette-e.


Na,ennyi haszna van.

2010. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Mi már 2 albérletben laktunk, de ilyet, hogy a mi nevünkre íratták volna a számlákat: még az életben nem hallottam. Ha minden hónapban elszámoltok, akkor nem lehet nagy tartozást felhalmozni, sztem ne fogadjátok el ezt...
2010. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt nincs olyan szolgáltatás amit csak a tulajdonosnak jár.


Másrészt meg így a rezsit magadnak fizeted, ha nem fizeted rajtad keresik.teljesen normális kérés, fontos, hogy amikor kiköltöztök rögzítsétek a kiköltözés tényét, és az óra állásokat.

2010. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia nem teljesen jól tudod. Én az Elműnél dolgozom, és ott simán felmondhatod a szerződésedet, nem kell tudnod, ki az utód.

Egyébként meg nem lenne logikus, hogyha te elköltözöl, akkor a tulaj veszi vissza a nevére??

Én nagyon megértem a tulajt, nap mint nap találkoztam rengeteg olyan tulajdonossal, akit így károsított meg a kedves bérlő, és lelécelt. Ahhoz pedig, hoyg ne kapcsolják ki az áramot, kénytelenek voltak befizetni a tartozást.

2010. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
79%

Mint bérbeadó úgy csinálom, hogy minden hónapban én leolvasom az órákat, és elszámolunk. Minden számlát én kapok és én fizetek, de elszámoljuk.

A kaució fedezi az esetleges egy havi fogyasztást, ha lelépne a bérlő.

2010. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Én is csak így adnék ki lakást. Vagy, ha feketén, szla nélkül adom ki, akkor csak jelentős kaucióval!
2010. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
mivel a nevedre iratja a közüzemi díjakat, valószínű, számlás azaz legális lesz az elbérlet kiadása, sztem ez így korrekt. én is vettem már ki így ingatlant, minden a nevemen volt, majd mikor felmondtam egy papír kitöltésével leirattam a nevemről. a mai világban érdemes mindent lepapírozni, így korrekt.
2010. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!