Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Balaton partján vagy a...

A Balaton partján vagy a Dunakanyarban jobb élni?

Figyelt kérdés

máj. 24. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Éltem mindkét helyen, illetve Budán is. Nekem az a tapasztaltom, hogy Dunakanyar megtelt, főleg az utóbbi pár évben volt egy jelentős kivándorlás az agglomerációba, ennek rengeteg előnyével és hátrányával.

Emlékszem, 10-15 éve voltak települések ahol konkrétan nem tudtál enni semmit, max rendelhettél egy pizzát vagy valami rántotthúst, az éjszakai életet meg valami random kocsma/bár jelentette ahol éjféltől végtelenítve szolt a Zöld a bíbor meg a fekete, ez pl rengeteget javult a fizetőképes kereslet beáramlásával, persze ezzel az az előny is eltűnt, hogy vagy ismersz mindenkit, vagy lesz közös ismerősötök.


Szerintem életkor függő az egész.


Gyermekként és dolgozó felnőttként a Dunakanyar sokkal élhetőbb, jobb a közlekedés a kisebb távolságok miatt, jobb az egészségügy és sok jó suli van.


Érett felnőttkorban, vagy nyugdíjasként a Balaton jobb lehet. Sok helyen jártam a világban, de azt az élményt, hogy kiülsz az északi parton egy lugasba nézni a türkiz vizet kevés dolog übereli.

máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1# Ezt a megtelt kifejezést már nem tudom hova tenni. Már minsenre azt mondják, hogy megtelt. Budapest megtelt, a Balaton környéke megtelt, a Dunakanyar megtelt. Közben meg ott állnak üresen mindenütt a lakások, házak, telkek. Csak épp az árak mentek fel eszetlenül. A Balatonnál továbbra is halál van szezon után, Budapesten meg most sincs nagyobb zsúfoltság mint 20 éve volt, az agglomeráció az valóban megtelt, mert nem bírja az infrastruktúra a kitelepülőket.
máj. 24. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj végig a kettes úton Dunakeszi és Verőce között.

Az úthálózat már nehezen bírja a tömeget, néha nagyobb kihívás parkolót kapni mint a V kerben, és vannak (új) városrészek ahol nincs elég közmű, főleg víz.


Budapestre amúgy soha sem hallottam még, hogy megtelt, a Balatonra szóló véleményeddel abszolút egyetértek.

máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!