Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy ház belülről penészedik...

Ha egy ház belülről penészedik, majd kívülről leszigetelik (7cm nikecel), akkor utána több v. kevesebb lesz a penész?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A penész akkor jön elő, ha nyirkos a lakás. Szellőztess megfelelően. A nikecellel dunsztolod a házat, nem tud szellőzni a fal, csak befele. Ajánlom a kőzetgyapotot. A felrakása macerássabb, de egy szakember megbírkózik vele. Mindenképp beszélj előtte egy tervezővel.
2010. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%

Az én szobám is mindig penészedett, hiába szellőztettem naponta, nem ért semmit. Miután szüleim leszigetelték a házat, nem jött elő a penész. Ennek oka, hogy a fal már nem olyan hideg, mint előtte és nem csapódik ki rá a benti melegtől a pára, ergo nem lesz penész. Szigetelés után mikor kifestettük a szobámat, előtte átkentük a biztonság kedvéért valami penészedés gátlóval (festékboltokban kapható). Lassan már 3 éve le van szigetelve és semmi penész, szóval szerintem neked is megoldódik a problémád.

23/L

2010. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nikecell-t nem teljesen a falra kell ragasztani,hanem a fal és a szigetelés között 4-5 mm hézagot kell hagyni.Én a ragasztót a nikecell 4 sarkára és a közepére raktam a kanállal és így is szépen fennmarad a falon,majd másnap mikor megszáradt a ragasztó tiplikkel kell befúrni a falba.A szobába pedig használj páragyűjtőt,így nem a falon csapódik le a pára.
2010. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem én fogom ám ezt csinálni, hanem az apám csinálja (már lassan kész), és kíváncsi voltam rá, hogy mire lehet utána számítani penész ügyben. Mert van aki ezt mondja, van aki azt...
2010. nov. 2. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!