Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gyorsszerk...

Mi a véleményetek a gyorsszerkezetes házakról? Valakinek valami tapasztalat esetleg? Tudtok ajánlani céget, ami ilyen házakat épít és megbízható?

Figyelt kérdés
Fontolgatom,hogy ilyen házat építtessek,ezért érdeklődöm.
2010. nov. 1. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Én a téglahézat ajánlanám,a födém már lehetne fából.Kőműves vagyok onnan veszem az ötletet,és mellesleg én is így csináltam.
2010. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Takarékos megoldás, sőt környezetkímélőbb is talán, de egy igazi ház nekem a téglát jelenti. Az hogy nehéz tudatalatt sejteti az igazi védelmet, hogy egy nagy vihar vagy forgószél, ami lassan ezen a vidéken is megjelenik nem pakolja arrébb pár méterrel. Ok a fa erős, sokat bír, de az illesztések már kényesek. Más oldalról nézve nincs hőtömeged, amit hamar be lehet fűteni az hamar ki is fog hűlni ha nem fűtöd, energiát a könnyűszerkezetes nem tud tárolni. Előny, könnyű, nem kell erős alap, hamar kész, olcsó. Hátrány, hogy nem igazi ház, gyengébb a szerkezet, és a fa égni is tud rendesen.


A fafödém jó megoldás, régen is azzal épültek a házak, akár 200évet is kibír és jobb szigetelő nincs ha jól van megcsinálva.

2010. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Mi lakásunk tégla,de a mennyezet gipszkarton+üveg gyapot,és így is tök jól szigetel,de csak azért lett így építve,mert tetőtéri lakás.

Én is a téglára voksolok!:-)

Barátnőmék 5éve építkeztek,felhúzták a házukat 14M.-ból a könnyűszerkezet 12M.lett volna...nem nagy különbség.

Viszont a szüleim háza 1939-ben épült fa födémes,és még nagyon jó állapotban van,és nem "szökik" a meleg a padlás felé.:-)

2010. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

sok ember tiltakozik a készházak ellen,de ahogy észrevettem inkább azok,akik még nem laktak ilyenben,csak kívülről szemlélték vagy hallottak róla. olvastam olyat is,hogy valaki már a 2. ilyen házában él,mert az előzőt "kinőtték" és nem építtetne másból. (sokkal jobb a hő-és hangszigetelés.) azt is mondta nekem az Úr,aki ilyen házban lakik,hogy az építtetőkön múlik minden... ha egy "sunyi" cég rossz alapanyagokból csinálja,az biztos nem olyan,mint egy megbízható cég,jó alapanyagokkal,jó munkásokkal,odafigyeléssel,stb. ajánlották nekem az Erdért ZRT-t (www.erdert.hu),ami számomra is szimpatikus.

ráadásul,az Egyesült Államok tele van ilyen házakkal,ott sokkal jobb a fejlődés mint itt,hiszen mindent évekkel később veszünk át az amerikaiaktól. az emberek félnek az új dolgoktól (:

2010. nov. 1. 19:15
 5/16 anonim ***** válasza:
Szóval ez a reklám helye?Marha jó fej vagy.Szánalmas.
2010. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
az a szánalmas ahogy beszélsz. nem a reklám helye csak elmondtam a véleményemet ezzel kapcsolatban,kicsit már utánanéztem a dolgoknak. ha reklámozni akarnék akkor nem azt írnám ki hogy mi a véleményed a gyorsszerkezetes házakról. mi a tanulság? ha nem tetszik akkor ne olvasd......
2010. nov. 2. 17:28
 7/16 anonim válasza:

Kedves kérdező!


1.Ha nem reklám lenne nem írnád ki a cég nevét!:-)


2."az Egyesült Államok tele van ilyen házakkal"


na igen de jön egy tornádó vagy hurikán és semmi nem marad belőlük!:DDD


Magyarországon is van néha-néha,és amilyen szeszélyes az időjárás-környezeti szennyeződések miatt is-nálunk is egyre nagyobb viharok lesznek és egyre nagyobb hő ingadozások stb.

Mellesleg több rokonom és ismerősöm él több éve az Egyesült államokban ilyen házakban(családostul) és lakásokban és egyik se elégedett,itthon sokkal jobban megcsinálnak mindent a kőművesek,festők...

Láttad azt a műsort(sorozat volt)amiben néhány nap! alatt felhúztak egy-egy hatalmas,sok esetben két szintes! házat az Usa-ban?

Rászoruló családoknak,ingyen munkaerő volt,mert sok estben nem hozzá értő emberek(szomszédok,rokonok stb.) alapoztak,csinálták az ácsmunkát,festést stb.

Az alapnak kb.volt 24órája! hogy megkössön.


Tehát nem kel elájulni az amerikai(USA)házaktól!:D


Nézd a Te pénzed,a Te választásod,a Te házad lesz,neked kell le élned benne akár több évtizedet is.


Itthon általában azok választják a könnyű szerkezetes házakat,akiknek nagyon szűkös az anyagi keretük.


Mi nem bántuk meg hogy tégla házunk lett,de téglából se kell a legsz@rabbat meg venni,igazán jó kőműves tudja hogy mi az igazán jó anyag,mit hol lehet olcsón megvenni...


3."az emberek félnek az új dolgoktól (: "


Na ez igaz!


Viszont nem biztos hogy az új dolog jobb is!


Mióta is építenek téglából házakat?


Na ebbe gondolj csak bele!


200éves tégla házak még állnak!


Igaz állítólag régen a téglát is jobban kiégették...mint ahogy a parizernek is jobb íze volt,és a lecsókolbász is ehető volt.:-)


Bontott régi téglákat újra felhasználnak(többségét persze)mert van olyan jó minőség,nem tőrnek olyan könnyen ...a fa gerendákkal ugyanez a helyzet,sok esetben azt nem is cserélik felújításnál,csak a léceket és a cserepeket.

2010. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

azért írtam bele a "REKLÁMOT" mert érdekel hogy mások mit gondolnak erről a cégről,és GONDOLTAM hogy aki ide jön erre a kérdésre az valószínűleg nem kötekedni jön,hanem talán ő is ilyen ház építtetésén gondolkozik...és hátha tudtam mondani valami jót vagy segíteni vagy hasonló

de oktassatok már ki a saját véleményemről hogy hogy gondolom:D

2010. nov. 3. 00:07
 9/16 anonim ***** válasza:
A kérdés,és az utánanézésed között eltelt egy nap.Azt akarod mondani,hogy te már mindent tudsz is?Az meg,hogy amerikát majmolod az a te dolgod,miért nem költözöl oda?Nem kötözködni jöttem ide,azthiszem az első válaszomból ez lejött.
2010. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem téged úgyse tud senki meggyőzni,hiába ír kész tényeket ide bárki is.

Na hajrá!

Vágj bele a könnyű szerkezetű házépítésbe!

Aztán a jövőbe Te is csak a pozitívumot mond mindenkinek,hallgasd el a valós száraz tényeket...

Magyarok többsége milyen?

Nem tudod?

"Ha nekem nem jó,akkor másnak se legyen az!"

Több szakembert kérdezz meg,és ne csak egy oldalról!

Rokonokban és ismerősökben ne bízz!

Biztos mindenben őszinték veled igaz?

Na persze...ébredj fel a rózsaszín álomból!:D

2010. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!