Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átfolyós gáz vízmelegítő vagy...

Átfolyós gáz vízmelegítő vagy villanybojler? Gázossal jobban járnánk az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg villanybojlerünk van, hárman vagyunk és az áramszámla havi 20.000 Ft felett van (most jött meg az átalány, jövőre még ennél is több lenne :/). Csak a régebbi hűtőre és a villanybojlerre tudunk gyanakodni, még csak az se mondható el hogy a nap 24 órájában megy a TV és számítógép. Amit még tudni érdemes, villanybojlert nem tudjuk éjszakai árammal használni mert kevés lenne a meleg víz, így viszont igen gyakran bekapcsol.

Mérlegelve ezt a helyzetet, szerintetek sokat lehetne spórolni a gázos vízmelegítővel (továbbá a későbbiekben egy takarékosabb hűtő vásárlásával)?


2010. nov. 2. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Lehet hogy drágább a villanybojler, de én nem cserélném le gázos átfolyós melegítőre. Volt szerencsém néhány helyen kipróbálni a gázos szerkezettel működő zuhanyt. Hiába voltak új (és persze nem olcsó) készülékek, a hőfokot nem lehetett beállítani a zuhanyon. Van 245 fokos vízzel forrázta a bőrömet, vagy -18 fokos hidegvíz jött :-) de normális hőfokra egyszer sem sikerült beállítani. Szerintem ezt is érdemes mérlegelni, amikor azon gondolkodsz, melyik éri meg jobban...
2010. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Villanybojlert felejtsd el!!! Ezek az új gázkazánok nagyon profik már. Miénket most vettük, rögtön adja a meleg vizet, nem forráz le, nem jön jéghideg víz ezt nem tudom honnan vette az előző beíró... Ilyet már a 20 éves gázkazánok sem csináltak.. Viszont minél újabb annál kevesebbet fogyasztanak. Nekünk kb. 2/3 át eszi mint az ezelőtti 12 éves, ugyanolyan körülmények között.. Jah és rádobsz egy kis pénzt akkor már olyat kapsz amiben van beépített 50-60 literes tartály úgyhogy az első mp től kezdve van meleg víz. Ezt a tartályt is gázzal fűtő, töredéke a költsége a gázhoz képest..
2010. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Szóval ezt a tartályt is gázzal fűti, töredéke a költség a villanyhoz képest.
2010. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, ez a kérdés lassan eldőlni látszik. :) Tartály se olyan fontos, ritkán zuhanyzunk, tehát a leforrázás se veszélyeztet. :)
2010. nov. 2. 11:40
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Én is a gázra szavazok. Egyrészt a gáz olcsóbb, mint az áram. Másrészt így nem tart feleslegesen melegen egész nap ki tudja, mennyi vizet. Harmadrészt nincs olyan, hogy mondjuk hajmosás közben elfogy a meleg víz.

Amit a második válaszoló írt, hogy nem tudta beállítani a vizet, az azért volt, mert ez a fajta bojler egy adott víznyomásra kapcsol be. Valószínűleg ott azt eleve rosszul állították be, ezért volt a probléma. De ha normálisan van megcsinálva, akkor semmi ilyen gondot nem okoz.

2010. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Az előttem írók mindent leírtak, egyetértek velük.


- Átfolyósnál csak annyi vizet állítasz elő, amennyi kell és akkor amikor kell.

- Nincs a tárolásból adódó hőveszteség.

- Gázzal előállítani ugyanazt az energiát jóval olcsóbb, mint villannyal.


Ha maximális komfortot akarsz, akkor be kell építeni egy cirkulációs vezetéket és akkor tényleg a csapnyitás pillanatában már melegvíz folyik egy átfolyós készülékkel is.

2010. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Mi 3-an használunk 120 literes villanybojlert éjszakai áramról és elég. Havi dija kb. 6000.- ft. Egy 120 literes bojler nappali áramról ha állandóan be van kapcsolva és napi 10 órát füt a havi villanyszámla /csak a bojlerre/

25-30 ezer A gáznál beruházásra is kell gondolni. /Terv -engedélyezés, kivitelezés/ és a most megemelésre kerülő gázszámla......Én csak az éjszakai mellett döntenék mégha nagyobb bojlert is kéne vennem

2010. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De egy kombi gázkazán beruházási költsége semmivel nem kerül többe, sőt talán olcsóbb is mint egy csak fűtő kazán + villanybojleré.

Akkor már szinte mindegy, mert gondolom fűteni nem árammal akarsz.

Azt nem tudom, hogy egy gáz vízmelegítő forintra átszámolva mennyit fogyaszt. De nálunk a villanyszámla a 100nm-es házra havonta kb 4500-5000Ft. (3 tévé, számítógép, hűtő, 300literes akvárium stb.) +6000Ft növekmény nem lehanyagolható lenne.

2010. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4500-5000.- ft.???? Hogy csináljátok?
2010. nov. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mért? Nem tudom... Szerintem ha fizetni kell, így se kevés. Kb 90kWh fogy havonta.
2010. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!