Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet zuhanykabint építeni...

Lehet zuhanykabint építeni üvegtéglából?

Figyelt kérdés

A lemeztálcát nem vennénk ki az jól szuperál és szép is viszont a zuhanykabint levennénk. Tényleg lehetne egyik oldalára húzni üvegtéglából egy falat és a másik felére zuhanyfüggönyt?

Hogy fogatnám oda a függöny rúdját, és mivel lenne kifugázva az üvegtégla?


2010. nov. 9. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk mind a két fala üvegtéglából van, és zuhanyfüggöny. Azt nem tudom, mivel fugázták ki, szakboltban biztosan megmondják, mi kell hozzá. Nagyon szép és stílusos, mindenki csodálja és irigyli tőlünk. :)

Vannak színes üvegtéglák is, abból is lehet, vagy variálni a színekkel.

2010. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Spec. üvegtéglafugázó anyaggal kell dolgozni, bármelyik barkácsáruházban lehet kapni, ahol üvegtéglát is árulnak. És igaza van az előttem szólónak, én is láttam már ilyen épített "kabint" - türkizszínű, buborékmintás üvegtéglából, egyszínű, erős türkiz textil zuhanyfüggönnyel. A fürdőszoba egyébként mindenhol selyemfényű fehér csempés volt, szaniterek fehérek, a kiegészítők (szőnyeg, törölközők, szappantartó, stb.) mind halvány és erős türkiz kombinációi. Álomszép volt!
2010. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

jaj de jó, tehát akkor meg lehet valósítani. Nekünk már cudarul néz ki a kabin és nem szeretnék költeni feleslegesen egy másikra.

Azt nem tudom még, hogy a függönynél nagyon macerás zuhizni meg sok víz kifolyik mellette? Meg azt nem tudom, hogy az üvegtéglát simán lehet mindjárt a csempe mellé rakni ha értitek mire gondolok tehát nem kell csupasz falhoz hozzá rakni?

2010. nov. 9. 20:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs a kérdésért, de egyáltalán megnézted, hogy mennyibe kerülne az üvegtégla-fal és annak a munkadíja??


Annak a töredékéből meg tudsz venni egy egyszerűbb zuhanykabint.


Remélem, hogy segítettem (azzal,hogy átgondolod).

2010. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

az üvegtégla tényleg Q drága. nekem egy sor van fenn, 10db-ot vettünk anno, a legegszerűbb is 400ft-nál kezdődik /db. a szebbek meg 600 és 1000 ft körül mozognak szintén darabáron.

épített zuhanykabinom van 120cm széles zuhanyajtóval. a falnál kezd elválni, sztem xarul tették fel.

na mind1, azért a víz nem folyik ki, mivel nem azon a felén pacsálunk :D


de készülj fel, hogy iszonyat nehéz takarítani, nem tudod csak úgy lehúzni ablakmosóval mint a kabint, egyenként kell pucolni a darabokat.


én mondjuk imádom, régi álmom volt egy olyan lakás, ahol van némi üvegtégla :D


zuhanyfüggönnyel sztem gázul is néz ki, mert az milyen már, hogy ott a drága "kabin" és oda van mellé függesztve egy 1000ft-os függöny. szebb ha veszel egy zuhanyajtót. na de az sem olcsó.


szóval gondolj az árra és az összhangra.

2010. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóval egyetértek, függönnyel szerintem sem nézne ki jól. Egy ilyen kabinhoz szerintem egy edzettüveg-ajtó dukál! És valóban, takarítani sem lesz könnyű. Már pedig sűrűn kell, mert le fog vízkövesedni. De attól függetlenül szép. Nekünk a fürdő egyik fala van üvegtéglából. Tényleg nagyon királyul néz ki, mindenki megdicséri. De tényleg nem olcsó. A sima, alap üvegtégla, ahogy írták 400-500 körül kezdődik, a színezett pedig 1000 forint körül. A miénk is kicsit drága volt, mert bár nem színezett, a formája nem a sima kocka, hanem téglalap alakú!

De meg lehet oldani egyébként. És nálunk sima fugával tették be, nincs semmi baja, bár ha van külön üvegtéglához, akkor azt kell venni!

2010. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A másik baj, hogy megvan a tálca, most ehhez hozzáépíteni egy üvegtégla falat...meg zuhanyfüggöny..nagyon gagyi.

Ezt úgy csinálják jobb helyeken, ahol pénz is van,hogy épített zuhanyt csinálnak, ajtóval. EZ a legdrágább megoldás.

2010. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Ma egy csomó munkatársamat megkérdeztem a kabinról és ők is panaszkodtak, hogy nem lehet a sínt tisztántartani így hamar bevízkövesedik, soknak épített van függönnyel. Hát nem tom mi lesz az üvegtégla tényleg drága, kár, hogy nincs sok pénzem rá!
2010. nov. 10. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!