Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lomtalanításkor nálatok a...

Lomtalanításkor nálatok a vashulladékot is ki lehet tenni és elviszik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ki lehet tenni nyugodtan, mert a cigányok úgyis végigjárják az összes kupacot és viszik a fémet.
2010. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Arra vagyok kíváncsi, hogy máshol ki lehet-e tenni.

Nálunk a vashulladékot nem lehet kitenni lomtalanításkor, hanem előző héten fel kell hívni telefonon az önkormányzatot, és az gyűjti be.

2010. nov. 12. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
A vashulladékot bármikor ki lehet tenni,mint az előttem válaszoló is írta,a "kisebbség" rögtön lecsap rá és elviszi,sőt láttam már nem romákat is gyűjtögetni utánfutós autókkal.
2010. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk már nincs is fém hulladék!Amióta üzletággá vált a fémkereslet, azóta szinte könyörögnek a "kereskedők" hogy adjam oda!De már nincs mit!!!
2010. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Feltételezem, ez nálatok azért van így mert az önkormányzatotok gyűjti a fémet és ő adja le, tehát még haszna is van belőle. Én nem növelném egy Forinttal sem a telefonszámlámat amiatt, hogy még nekik legyen utána hasznuk. (Netán a polgármesternek, vagy valami cimborájának, ha esetleg kisebb településen élsz, mert gyanúsan helyi fusizásnak hangzik a dolog). Az előző hozzászólóknak teljesen igazuk van, ha kiteszed a fémet a ház elé, nem kell sok idő és szorgos barátaink hamar eltűntetik azt, teljesen ingyen.
2010. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Ti még szerencsések vagytok,hogy az önkormányzat érte megy. Nálunk csak a kukát viszik el, minden más hulladékot,fémet,falevelet a lakóknak kell elvinni a gyűjtőhelyre. Akinek nincs kocsija,az inkább hagyja az udvarában.
2010. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Hán micsoda?

dikmán kezeit csókolom drága,nyugogodtasan tessék csak meg mondani merre teccik lakni,mer elviszük a rezet,ááluminiumot,vasat,tán még a kocsiját is a háza elől mer jóó pénzt fizet géza az ócskás a fémtelepen.


Ha-ha-ha.

Nyugodtan kiteheted,főleg ott rakhatod ahol a szelektív hulladékot gyűjtik,oda rendszeresen járnak a fém gyűjtők akik ebből élnek.Biztos van a közeletekben ilyen szelektív hulladék gyűjtő.

2010. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

18:42: Nálunk nem viszi el a kisebbség. Nem helyiek szoktak járni nyáron, na ők becsengetnek mindenhova, hogy vinnék a vasat, de a helyiek nem foglalkoznak ilyennel. Ha kiteszed az utcára, pár napon belül felszólít az önkormányzat, hogy tüntesd el, vagy megbirságol.

21:14: Eltaláltad, 1000 fő alatti település. Nekem is az volt a sanda gyanúm, hogy nem központi rendelkezés, vagy törvény alapján kell az önkormányzatnak szólni, hanem helyi érdekek miatt.

21:38-as: Nem mondhatnám, hogy mi még szerencsések vagyunk. A környező falvak közül nálunk a legmagasabb a szemétdíj. Van ahol a szemétdíj emelése miatt (ami még emelés után sem érte el a mi előző évi díjunkat) elengedték a kommunális adót. Itt azt sem.

Ha jól tudom, lomtalanításnak mindenütt kell lennie évente egyszer. Tehát ez sem helyi kiváltság.

Amúgy itt is csak a kukát viszik el, ha azon felül van szemeted, a te gondod, hogy juttatod el a szeméttelepre.

06:58: van szelektív gyűjtő a falunkban, de oda sem tesznek ki vasat, mint fentebb írtam, a helyi kisebbség nem foglalkozik ilyesmivel. (napjában 4szer megyek el a szelektív előtt, de még sosem láttam mellette sem vasat, sem mást).

2010. nov. 13. 08:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
21:14-es vagyok. Jól tudod kérdező, lomtalanítást évente legalább egyszer szoktak tartani, amikor kitehetsz bármit (vasat is) zöld- és építési hulladékon kívül (zöldhulladék elszállítása külön szokott történni és általában gyakrabban, mint a sima lomtalanítás), a dátumokról általában ki szokták értesíteni a lakosságot valamilyen formában.
2010. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A zöldhulladék gyakoribb elszállítására van valamilyen törvény, vagy rendelet? Mert nálunk nincs ilyen zöldhulladék elszállítás. Lomtalanításkor lehet kitenni. Nem lehet kitenni lomtalanításkor a vasat (önkormányzatot kell felhívni), a veszélyes hulladékot és az építési törmeléket.
2010. nov. 13. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!