Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 4 tagú családnak mi éri...

Egy 4 tagú családnak mi éri meg jobban, a vízátfolyásos bojler vagy a villanybojler?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a villanybojler.
2009. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nálunk gázpalackról működő átfolyásos vízmelegítő van, és határozottan visszasírjuk a régi szép villanybojleres időket... Lehet, hogy folyógázról nagyobb hatékonysággal tud működni a rendszer, de így elég gyakran kell palackot cserélni, nagyon kellemetlen tud lenni, ha épp a zuhany alatt állsz, amikor kifogy a gáz, ráadásul folyamatos szellőzést kell biztosítani a helyiségben. Mi amint tehetjük, lecseréltetjük villanyra. Ja, és mi még csak ketten vagyunk, de úgy számoltuk, hogy sokkal kifizetődőbb lenne az éjszakai áram, mint a gáz.
2009. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk régebben villanybojlerünk volt, jól müködött, azután elköltöztünk, és itt gázbojler van. Amint lehetőségünk lesz felujitásra lecserélem villanyra.
2009. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

NA MOST A KÉRDÉS NEM TELJES MERT A VIZÁTFOJÁSOS BOJLER LEHET ELEKTROMOS IS

DE ÉN A TARTÁJOS GÁZBOJLER MELLETT VOKSOLNÉK AMIBÖL VAN KÉMÉNY NÉLKÜLI IS

ÉS HA NÉGYEN ELKEZDTEK FÜRÖDNI AKKOR A GÁZ

UTÁNA TUD POTOLNI DE A VILLANY NEM CSAK MAJD 22;00 UTÁN AMIBÖL CSAK HAJNAL 1 RE LESZ MELEG VIZ

ÉS DRÁGÁBBAN MINT A GÁZZAL

2009. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 200literes villanybojler van, mindenki imád pancsolni, és még mindig mindenkinek jutott melegvíz. Ahány baleset manapság van a gázbojlerokkal (CO mérgezés), én biztosan nem választanám.
2009. jan. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!A viilanybojlerhez külön villanyóra kell,ezt a Titásztól kell kérnem?Fizetnem is kell érte?
2009. jan. 11. 14:54
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Külön ora kell,hogy az éjszakai áramot külön tudják számlázni.De majd kérheted,hogy állandoan melegitsen.Én félek a gáztol.
2009. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk átfolyós gáz van. A nyári hónapokban, amikor csak a melegvízhez használjuk a gázt 1700-2000ft-ot fizetünk. Hárman vagyunk és nagy kádunk van. Akinek villanybojlere van azok minimum 16ezret fizetnek havonta. A villanybojler nagyon drága. Szerintem..
2009. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Én csak a józan ész logikáját tudom nyújtani; a sima, víztározós bojlereknek a hatásfoka mindig alul fog maradni az átfolyósokkal szemben, mivel nyins tökéletes hőszigetelés. Ráadásul ha egy hétig nem vagy otthon, akkor is melegít.

A gázosokkal az a baj, hogy mégkisebb a hatásfokuk, a hő egy jó rész rögtön megy a kéményen.

Az más kérdés, hogy a gáz ára kb 4Ft/MJ az áramé kb 10Ft/MJ , valamint tudhatjuk azt is, hogy kb 10 liter vizet ha 50 fokkal szeretnénk felmelegíteni, ahoz 2,1MJ energiára lesz szügségünk.

Ennyi információ alapján már csak az a feladat, hogy megkeressük a számunkra legoptimálisabb konstrukciót. (Kiindulásként elmehetünk a boltba és kérdezgethetjük az eladókat az egyes kazánok hatásfokáról...)

üdv

2009. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk 200 literes villany van otthon és teljesen meg vagyunk elégedve vele. Nincs gond a melegvízzel, nem szokott elfogyni, és nem is eszik sokat, nem kell felcsavarni túlságosan 60-65 fok bőven elég. Van napkollekton is a ház tetején az is besegít, nyáron le is szoktuk kapcsolni a bojlert a napkollektor elég meleget ad. De tél kivételével mindig rásegít a vízmelegítésre. Már az is nagy dolog ha 20 fokos víz helyett 30 fokos folyik bele.
2009. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!