Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell házilag szappant...

Hogyan kell házilag szappant készíteni?

Figyelt kérdés
Találtam ezzel kapcsolatos cikkeket, de elég bonyolultnak tűnik. Próbálta már valaki? Le tudnátok írni nagyon egyszerűen, hogy hogyan fogjak neki?
2009. jan. 10. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl egyszerű. Elég régen volt az, amikor falun még csinálták - és akkor is elég hosszú eljárás. Sokkal drágább lenne neked is, mint megvenni.
2009. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha a háziszappanra gondolsz az tényleg elég macerás. Az én nagymamám még főzött szappant és egész napos munka volt. Hobby boltokban lehet kapni szappan alapanyagot abból önthetsz különböző figurákat. El is mondják, hogy hogy kell használni. Érdekességképpen leirom a háziszappan főzést is ahogy gyerekkoromból emlékszem rá. Egész évben gyüjtögették a zsiradékot, szalonna darabokat, használt zsirt disznóvágáskor amit nem használtak fel pl. bélháj. Ezt egy nagy üstben feltették főni és kavargatták több órán keresztül. Azután lugot tettek bele azt nem tudom honnan kellett venni, de biztosan veszélyes anyag lehetett, mert onnantól kezdve, hogy azt belerakták nekem tilos volt az üst közelébe mennem. Még főzték egy ideig ezzel is, azután vizes ruhával kibélelt ládába öntötték, és mikor megdermedt, de még vágható volt akkor egyforma darabokra vágták és a padláson száritották.
2009. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!