Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tervezed már, hogy jövő évtől...

Tervezed már, hogy jövő évtől hogyan és min fogsz spórolni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még nem tudom. Már lassan mindenre sajnálom a pénzt. Tegnap láttam a TV2-n a Naplóban, milyen "sok" nyugdíjra számíthatunk majd, hát hogy miből kellene arra is félre tenni, enm tudom :S

Már mindenből olcsót és nagykiszerelésűt veszek, nem adok ki feleslegesen pénzt semmire.

2010. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem merek belegondolni. Ha minden igaz, januárban lakást veszünk. Most az albérletet is úgy tudjuk kifizetni, hogy spórolunk, amin csak lehet. Ha magasabb lesz a törlesztő, akkor le kell mondjunk minden "luxus" kiadásról. Ez igazából csak a cigi, nem költünk veszélyesen sokat rá, de csak azon tudunk már spórolni: olcsó ételeket főzök, ingyenes szórakozási lehetőségeket szoktunk csak kihasználni, ruhát, bármi egyebet alig veszünk, csak ha nagyon muszáj... na jó, tényleg nem akarok belegondolni :D
2010. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon nehéz sajnos bármiből is lefaragni, de muszáj lesz...csak még nem tudjuk, hogy miből, hogyan, mennyit:((
2010. nov. 17. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen!!Az árammal fogok úgy spórolni hogy amig a reklám megy lekapcsolom a Tv-t!Igy fele annyit fog fogyasztani.
2010. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi agyunk is állandóan azon pörög, hogy hol lehetne még valamin spórolni. Most kitaláltuk, hogy gyűjteni fogjuk az esővizet és azzal működtetjük a wc-t (egy szivattyú, nyomja fel a vizet), ill. az esővízzel fogunk locsolni is.

Két éven belül nálunk is bekötik a csatornát, a gatyánkat fogjuk kifizetni a víz+csatornadíjra, ha nem lépünk.


A villanyégőket már lecseréltük takarékosakra, csak a kamra, wc és előszoba maradt hagyományos, mert ott gyakran és csak rövid időre kapcsolunk fényt. Semmit sem hagyunk bekapcsolva, ha nem használjuk, még a töltőket is kihúzzuk. Nem tudom, hol foghatnánk még meg egy kis pénzt.

2010. nov. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk másképp közelítettem meg a problémát több pénzt keresek...

Viszont amit csórón megtanultam és sokat lehet spórolni vele:

- no tv előfizetés- antenna és kész

- hűtő pár fokkal lejjebbkapcsolása

- lámpák leoltása - kiv. ha 5 percnél kevesebbre kapcsolnád le, mert a felkapcsoláshoz állítólag több energia kell mintha folyamatosan menne

- este korán fekvés, reggel kelés - nem kell lámpáznod

- nagyon gyors zuhany - anno telikádban fürödtem minden nap, zuhanyozni is 45-60 percig nyomattam, aztán anyum letiltott róla

- kaján rengeteget lehet spórolni, pl. anno nehéz időkben spenótos-sajtos tészta Maggitól potom pénzből kijött

- cukros üdítők tiltása - én nem tudom hogy az a sok ember mennyit keres akik a Tescóban végigshoppingolják a fél polcot, de kétlem hogy anyumnál többet keresnének, vagy mostmár lassan nálam én mégis luxusnak tartom ezeket, mostmár inkább megengedem mint anno de akkor is.

Helyette: home made limonádé, tea, citromos víz-fogyaszt is

- kéz közötti mosás, vagy színfogóval több szín egybe - nem árt előtte tesztelni a hatékönyságot

- ruhák turiból, nekem most is rengeteg göncöm van turiból pedig már nem halok bele egy 10000es naciba.

- internet megbeszélni a szomszéddal hogy közösen korlátlant előfizetni és wifi routerrel nyomatni

- üzletelni és pénzt keresni: eladni a már nem használt cuccaitokat


Most ennyi jutott eszembe...

2010. dec. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!