Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akkor most mikor kell fizetnün...

Holdtündér kérdése:

Akkor most mikor kell fizetnünk a rezsit?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költözünk. A három havi kaucióból még nem fizettünk be egy pici részt (elhanyagolható összeg, kevesebb mint egy havi lakbér), mivel úgy beszéltük meg a tulajjal, hogy azt költözéskor. Oké, tökéletes, bár akkor is ki tudtam volna fizetni. Mindegy.

A hétvégén fogunk költözni, de a tulaj már követeli tőlünk a rezsit. Nem értem milyen jogcímen. Hiszen még nem is fogyasztottunk ott semmit.

Most akkor hogy van ez?


2010. nov. 22. 21:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nem követelhet ilyet!16éve lakom albérletben és sehol sem volt ilyen.A számlák mindig a következő hónaptól jönnek neked, csakis akkor kell fizetned.Én mindent jó előre megbeszélek, mert elkerülhető a későbbi vita, de ezt is a saját bőrömön tanultam meg.
2010. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezért kell fizetni a kauciót, hogy ha lelépsz, akkor is ki tudja fizetni a számlákat, amit te fogyasztottál. A 3 havi kaución kívül ne kérjen többet. Előre.
2010. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekünk ez a harmadik albérlet, ahová költözünk. És először kérnek tőlünk már költözéskor mindent. Anyukám nagyon ért az ilyenekhez, el is olvasta a szerződést, semmi joga nincs hozzá. Csak félek hogy nem tudjuk megértetni vele és nem kapjuk vissza a pénzünket. Ha idáig fajulna a dolog, akkor fordulhatnánk az APEH-hoz? Vagy hová? Ugyanis nekem kikotyogta hogy nem fog adózni a belőlünk szerzett jövedelme után.
2010. nov. 22. 21:58
 4/14 anonim ***** válasza:

A szerződésben nincs leírva, hogy mikor, mit fizetsz? Rezsit nem szoktak előre fizettetni. Hacsak nem az albérleti díjban van benne, egyösszegben megállapítva.

Egy ismerősömnél így van: fix havi díj, amiben benne van a rezsi.

Nem tudom, hova fordulhatnál, hátha érkezik erre okos ötlet. Erre kíváncsi vagyok én is.

2010. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
nem tudom, h hány évesek vagytok, de menjen veletek az anyukád is(nem ciki) és talán rájön, hogy nem tud átverni.De ha már így indul a dolog, nem lesz kellemes ott lakni.
2010. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ajánlom,hogy beköltözés eőtt a tulajjal együtt írjátok fel a mérőórák állását! Így nem fogtok olyan számlát kifizetbni,amit nem ti fogasztottatok.

Az APEH-et pedig felejtsd el. Ha feljelented,nemcsak őt,de téged is megbüntethetnek.

2010. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerződésben ez áll pontosan másolva:

"Felek megállapodnak, hogy a bérleti díj havi ... Ft, azaz ... forint. A bérlő a bérleti díjon felül viseli az ingatlan rezsiköltségeit (közös költség, víz-, gáz-, villanyszámla, kábeltévé, internet). Bérlő a bérleti díjat minden hónap 10. napjáig fizeti meg bérbeadó részére. Az első havi bérleti díjat 2010.12.01. napjáig köteles megfizetni".

Aláíráskor szó sem volt rezsiről, sőt meg is beszéltük hogy a fennmaradó összeget odaadjuk és akkor le van tisztázva a december.

Igaz, hogy a bérleti díjon felül a rezsi összege egy fix összeg, de mégis külön álló összeg. Azt mondta a tulaj, hogy így nem kell variálni hogy mi mennyi, fixen fizetünk ennyit minden fogyasztásra. De szerintem még akkor sincs joga követelőzni.

Beregisztráltam egy jogi honlapra, ott is rákérdezek, mert aggódom kicsit.

Köszi az eddigi válaszokat.

2010. nov. 22. 22:28
 8/14 A kérdező kommentje:
Én miért kerülhetek bajba az APEH-nál?
2010. nov. 22. 22:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha fix összeget fizettek rezsire, akkor lényegében teljesen mindegy, hogy mikor fizetitek. Ha rögtön az elején odaadjátok neki, akkor mindig az aktuális hónap lesz kifizetve, és nem utólag fizetitek, vagyis amikor kiköltöztök, nem fogtok még tartozni a legutolsó rezsivel. Különösebb jelentősége nincsen. Annak idején az első bérelt lakásomban én is így fizettem, hó elején a bérleti díjjal együtt adtam a fix összegű rezsit. Ahol a fogyasztás szerint fizettem, ott viszont az óraállás alapján utólag kellett mindig odaadni a pénzt, hiszen előre nem tudtuk volna, mekkora az összeg.
2010. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22:54 vagyok. Annak azért nézzetek utána a szomszédoknál, hogy mekkora szokott lenni a rezsi. Nem kizárt, hogy jóval olcsóbban megúsznátok, ha a fogyasztás alapján fizetnétek. Kétlem, hogy a tulaj megkockáztatná, hogy ő jár rosszul, valószínűleg szépen felkerekítette a szokásos összeget.
2010. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!