Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dohányosok, vagy cigifüstöt...

Dohányosok, vagy cigifüstöt kénytelen elviselők figyelem! Milyen abszolút hatékony, bevált és alkalmazott módszeretek van a dohány szagának eltüntetésére?

Figyelt kérdés

Az enyhe időjárásnál nem okoz gondot, hogy a teraszon gyújtsunk rá, mivel a házban (egyetértek vele) tabu a cigizés. De a hideg idő miatt, vagy egy nehezen megoldható munka miatt (laptopon dolgozom az étkezőben) olykor-olykor elszívok egy-két cigarettát a kinyitott ablak mellett a konyhában. Ilyenkor egy füstölőt, vagy illatosított mécsest is meggyújtok, de mégis érzik a nem dohányos családtagok a cigi szagát. Ti mit használtok, mivel próbáljátok közömbösíteni a cigi szagokat? Minden praktika, trükk, jó tanács, vagy szer érdekel, osszátok meg velem a technikátokat!

Kérem az olyan vicces hozzászólást mellőzni, hogy a legegyszerűbb módja, ha leszokunk a cigiről. Mindezt tudom, igazuk van és nem vitatkozom az ellentáborral, de sajnos akaratgyenge vagyok, pedig tisztában vagyok, hogy mennyi mindenre ártalmas!

Úgyhogy most csak a kiírt kérdésre kérem szíves válaszotokat; köszönöm!


2010. nov. 23. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Én este már nem megyek ki cigizni a teraszra ,ezért fogok egy mosogatószivacsot ,ráteszem egy tálkára cseppentek a szivacsra ecetet és felrakom a kredenc tetejére .Ez magába szívja a füstöt .

Sok esetben meg aláállok a szagelszívónak és oda fújom a füstöt .

2010. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ex-dohányos vagyok:-) Én úgy tudtam, hogy a gyertya égetése az használ, de akkor ezek szerint nem? Nálunk télen-nyáron csak erkélyen volt szabad dohányozni. Ha hideg volt és ráfagyott a kezem akkor is, hiszen a férjem nem dohányzott. Ennyit ki lehet bírni szerintem. Laptop előtt ropizzál, a barátnőmnek ez jött be.
2010. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a cipő. Egy nem dohányos mindig fogja érezni, mert a cigi nagyon büdös. Megoldás: kabát -> erkély. nincs más.
2010. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem szoksz le oké, jó akaratgyenge vagy ,de legalább annyi legyen már benned, hogy ne gyújts rá odabenn. Gusztustalan. 12 évig erős dohányos voltam, de sose lettem volna olyan igénytelen és tapintatlan, hogy odabenn dohányozzak. Bocs,ha durva voltam, de tényleg már..
2010. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem cseresznye virág illatú AirWick Aqua Mist-et.Egy-két szál cigi szagát teljesen elveszi,főleg,ha előtte kicsit kinyitod az ablakot.800 forint körül van,és tényleg nagyon jó.
2010. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis tálba tegyél ecetet,és az semlegesíti a szagokat.
2010. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj, hogy a légfrissítő, meg ilyenek csak elnyomják a szagokat, és a cigifüstben meg nem a szaga a legrosszabb, hanem, hogy káros. Az ártó hatása ettől még megmarad. Szerintem menj ki arra a 3 percre, te is felfrissülsz a hideg levegőtől legalább.
2010. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi 6 kulturált és intelligens választ. Az ecetet ketten is felhoztátok, másra használom is (nem főzésre gondolok), nem értem, hogy eddig ez miért nem jutott eszembe! A 16:59-nek köszönöm, holnap megveszem az AirWicket!

16:04-nek jól tudod valamit használ a gyertya, kellemes illat is van, de ennél erőteljesebbet szeretnék, valami specifikusabbat, ami még előttem ismeretlen.

Használok, mint írtam különféle illatosítót, de ezek szerint nem a célnak megfelelőt. Nem vagyok állandó dohányzó, ha rám jön a cigizhetnék természetesen kimegyek, de néha késő este, mikor dolgozom automatikusan nyúlok a cigihez, és van úgy, hogy kettőt szippantok a többi pedig leég. Való igaz, ilyenkor helyesebb, ha kimegyek a friss levegőre, ezzel abszolúte egyetértek minden válaszolóval!

Köszönöm és értékelem, hogy sokan tapintatosan és emberi hangnemben válaszoltak úgy, ahogy kérdésem megfogalmazásával én is tettem.

16:18 írására nem válaszolok, azt nem minősítem, no comment!

2010. nov. 23. 17:58
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem mész el egy kávézóba, ahol van internet? Már sok helyen van wifi, már ha internet is kell a munkádhoz. Ott még ki is szolgálnának kávéval, innivalóval.
2010. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

issstenem, az utolsó tényleg ennyire sügér, vagy csak rájátszik?


gondolom azért nem megy el kávézóba, mert otthon ülni és dolgozni lényegesen olcsóbb, mintha egy kávézóban tolná el az aznap megkeresett pénzt.


nos, az ecet jól hangzik, a a füstölő is hasznos, meg az Air wick is, bár az csöppet drága.


én kereszthuzattal oldom meg, addig a 3 percig, amíg elszívom a bagót.

amúgy sztem is igénytelenség lakásban dohányozni, de néha elcsábul az ember :D

2010. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!