Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megoldódik a penészedés vajon?

Megoldódik a penészedés vajon?

Figyelt kérdés

Földszinti 60 nm-es lakásban élünk 4-en.

Panel. Azok a sarkok, amelyiknek mindkét oldala szabadba ment, vagyis nem a szomszéd van a túloldalán, penészedtek télen. Illetve a folyosón a beépített szekrénybe is megjelent a penész, ami amúgy a fürdőszobával van szembe, vagyis sok pára éri.

Az idén a penészes helyeken kicseréltük a tapétát, újra festettünk.

A ház hungarocellel (8 centissel)körbe lett szigetelve, illetve az ablakok is ki lettek cserélve.

Naponta 2X szellőztetek, amikor is minden ablak nyitva van. (nem egy oldalra néznek az ablakaink, vagyis van egy kis széljárás)Ez napi kb 40-60 percet jelent összesen.

Ez a szellőzés elég lesz-e, hogy ne penészedjünk megint, vagy máris ruházzunk be egy elektromos páramentesítő készülékre?

Köszönöm, aki válaszol.


2010. nov. 24. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért tiszta gáz és szívás ez a panel felújítás, én is hasonló cipőben járok és hasonló gonddal küzdök. A megoldást én sem tudom. Én is naponta többször szellőztetek, de így is folyik az ablakon a víz. Nem kellene a lakásban ruhát szárítani és a fűtésnek mennie kellene maximumon, nálunk ez segítene, de kivitelezhetetlen. Hová tegyem a száradó ruhákat és fűtés nélkül is 23 fok van. Remélem valaki ír használható tanácsot!
2010. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekünk is konvektorunk van, tegnap vettük fel először, eddig csak gyújtó lángon ment.

Eddig kb 2-szer párásodott be az ablakunk, de nem folyt róla a víz.

Én az erkélyen teregetek télen-nyáron.

2010. nov. 24. 22:14
 3/5 anonim válasza:
Mi nem panelban,hanem kertes házban lakunk,de sajnos itt is penészednek a sarkok.Schimmel Stop nevű penészeltávolítóval szoktam befújni,elhalványodik, ill. el is tűnik a penész.Hypohoz hasonló illata van,de hamar ki lehet szellőztetni.Próbáljátok ki,hátha segít!
2010. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok.Ez ugyan a párásodást nem oldja meg,csak a penészesedésen segít.Párásodás ellen nekem is jól jönne használható segítség.
2010. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A párát nem tudjátok megszüntetni ha mástól nem a lehelettől is keletkezik pára mégpedig elég sok csak csökkenteni lehet páracsapdával /ablakba tehető tablettás/
2010. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!