Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális az, ha egy új gázkazá...

Normális az, ha egy új gázkazán sokkal többet fogyaszt, mint egy régi 25 éves?

Figyelt kérdés

Volt egy régi Fég kéményes kazánunk. A napokban cseréltettük le egy ugyan olyan teljesítményű, de zárt égésterű, nem kondenzációs, német, márkás típusra. Elvileg ez már modernebb, valamivel jobb a hatásfoka is, tud teljesítményt modulálni, stb.

Elvileg arra számítottunk és a beszerelésnél is azt mondták, hogy ez valamivel kevesebbet fog fogyasztani.

Ellenben durván többet fogyaszt! De olyan szinten, hogy a többszörösét. Két napja lett beüzemelve, azóta figyelem a gázórát. A kazán állandóan bekapcsol, nagyon sokat megy. A lakásban épphogy 19-20fok van. A két napi fogyasztás kb. annyi, mint amennyit a régi 25 éves 6-7 nap alatt fogyasztott. Ez normális?


2010. dec. 2. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
hát nemigen.
2010. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús a dolog. Szerintem számold át újra az adatokat, gondold át, hogy van-e egyéb változás (pl. hogy most már a meleg vizet is a kazán szolgáltatja, vagy épp most többet sikerült belőle használni) aztán hívd vissza a szerelőt.


A másik dolog, hogy nálunk a kazán miatt egy pár ablakból ki kellett venni a szigetelést, hogy elég levegőt kapjon a kazán. Ez is okozhatja a dolgot (de ezáltal megszűnt a szénmonoxid-veszély).

2010. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
És a napokban nagyon hideg van, nálunk is zabál...
2010. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Zárt égésterű, tehát nem kell neki belülről levegő. Kintről szív magának.

Ez kombi kazán, de előtte meg külön volt a régi kazán és egy ugyan olyan régi átfolyós vízmelegítő. Tehát elvileg a melegvízre is kevesebb kellene hogy fogyjon.

Eddig egész évben fogyott január óta kb 1000m3, most meg két nap alatt kb 35. Szerintem ez iszonyú sok.


A beüzemelő szervizest ha visszahívom és azt mondja rá, hogy ez ilyen, ennyit fogyaszt, normális a jelenség, nem tud vele mit csinálni, akkor is ki kell neki fizetnem 10-15eFt-ot.

15e volt a beüzemelés is, ami annyit jelentett, hogy bekapcsolta, megmérte a füstgázösszetételt és lepecsételte a garanciapapírt. Talán fél órát ha itt volt ennyi pénzért.

2010. dec. 2. 20:52
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem itt valami sántít!

Először is a régi FÉG C sorozatos kazánokat nem lehet csak úgy lecserélni zárt égésterűre! Különösen NEM, fél óra alatt! Legalább is a szabályok szerint!!!

2010. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezeket az információkat honnan vetted. Én nem írtam ilyet, hogy fél óra alatt szerelték be.

A beüzemelés és a beszerelés nem ugyan az! Nagyon örültem volna, ha csak ennyibe került volna a csere és ilyen hamar megoldódott volna.

2010. dec. 13. 15:38
 7/18 A kérdező kommentje:

Mellesleg ha már a szabályokat vesszük, a gázszolgáltató jóváhagyta a gáztervet, átvette a kivitelezett munkát, a készülékgyártó szakszervize beüzemelte a kazánt, a kéményseprő vállalat is engedélyezte a cserét és jóváhagyta az új égéstermék elvezetést.

Nem tudom még milyen szabályokról beszélsz. Önkormányzati engedély, építési engedély nem kellett hozzá, mert nem oldalfali, hanem tetőn keresztül függőlegesen van kivezetve az égéstermék.

2010. dec. 13. 15:46
 8/18 A kérdező kommentje:
Amúgy meg mért ne lehetett volna lecserélni zárt égésterűre? Inkább pont, hogy ugyan olyan nyílt égésterűre nem adtak volna engedélyt. De ha adtak is volna, mért választottuk volna a több szempontból is kedvezőtlenebb megoldást?
2010. dec. 13. 15:49
 9/18 anonim ***** válasza:

Például a kéményről beszéltem(írtam!) , mert, hogy arról nem írtál.

A fél órát meg én értettem félre! Igazad van beüzemelést írtál!

2010. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kémény is okozhat túlfogyasztást! Ugyan is, olyan is létezik, hogy jóval nagyobb a huzata (ezért senki nem szól , mert az úgy is a te zsebedre megy, neki meg nincs kockázata ) Különösen összeadódhat, ha az égőfej sincs jól beszabályozva. Aztán , ha netán még a meleg víz készítésénél is túlmelegítés van (amit nem nagyon vesz észre az ember, 3-5 fok különbség szinte elenyésző ), de a fogyasztásnál már előjöhet!

Én minden esetre kikérném a véleményét egy jó nevű kívülálló mesterembernek (nem a szerelő és nem a szervizes!) Nézze meg ,vizsgálja át, mert biztos hogy valami vagy valamik nem jól működik!

Ja, és annak volt igaza aki azt mondta, hogy ez kevesebbet fog fogyasztani! Ez így igaz!

2010. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!