Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel és hány fokon mossam ki...

Mivel és hány fokon mossam ki a pulcsit, hogy összemenjen?

Figyelt kérdés

Kaptam egy pulcsit, tök szép, kötött (nem gyapjú), de nagyon nagy rám (főleg az ujja bő, és mellkörnyéken is nagy), pedig szívesen hordanám, ha tudnám, de így nem áll jól rajtam. Mivel tudnám úgy kimosni, hogy összemenjen mondjuk 2-3 méretet? Nem akarom továbbajándékozni, mert nagyon tetszik...

24/L


2010. dec. 3. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90 fok, biztos összemegy egy kicsit.
2010. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vigyázz a 90 fokkal, mert nekem volt, ami itt-ott megnyúlt, elvékonyodott tőle. Inkább próbáld 40-50-60 fokon.
2010. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom, hogy NEM gyapjú (szelektív a látásom). Akkor mehet a 90 fok.
2010. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha tudod állítani a hőmérsékletet a gépeden, akkor 50 foktól próbálkozz. Mondjuk ez így elég necces lesz, mert ha össze is megy, nem biztos, hogy pont 3 méretet. Elvesztheti az alakját is, színe is fakulhat stb.
2010. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb üzletben kicserélik a megfelelő méretre! A forró víztől nem csak a mérete változna, hanem az anyaga is károsodna nem lenne olyan kellemes a tapintása, hozzáteszem nem is biztos, hogy szabályosan menne össze....
2010. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ha nem gyapjú, a forrótól még nagyobb lesz, gyűrött és elvékonyodik. olyan lesz, mint a szita.

átszabni nem lehet??

2010. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszaitokat. Az a baj, hogy kaptam, és nem is tudom, hogy hol vásárolta az, aki nekem ajándékozta, így a visszacserélés nem jöhet szóba... Rákérdezni meg olyan ciki, pláne ha már a blokkja sincs meg.

Átszabni nem tudom, hogy hogyan lehetne. Kötöttet? Én is gondoltam arra, hogy esetleg lehetne bevenni az oldalából varrógéppel, de hát akkor meg belül egy egy "hurka", amit nyilván kivágni sem lehet, mert lebomlik a pulcsi...

Akkor lehet, hogy majd próbálkozom valami kímélőbb mosással 50-60 fokon, aztán ha csak egy kicsit is megy össze, de az anyagnak nem árt, akkor kimosom 3-4 alkalommal, talán segít rajta. Bár mennyi víz elmegy majd ezzel... :| Sebaj, szeretném hordani.

2010. dec. 3. 09:59
 8/14 anonim ***** válasza:

én a gyerekeimnek anno a kötötteket is átszabtam, ki is vágtam belőle a fölös részeket. lényeg, hogy jó erősen legyen megvarrva az oldalvarrás és a levágott részt is kézzel el kell dolgozni. ha jó erős a varrat, nem tud fölbomlani.

nekem, ha valami nagyon tetszett, találtam rá megoldást, hogy hordható legyen.

remélem Neked is sikerül.

üdv.

2010. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem NE mosd ki! Nekem pont nemrég lett kimosva egy pulcsim így, és nagyon csúnya lett tőle, összeálltak a fonalak, olyan lett, mintha filcből lenne, és a tapintása is nagyon rossz.

Vidd el egy varrónőhöz, ő nagyon szépen meg fogja tudni csinálni neked.

2010. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tippeket. Akkor megkérem anyut, hogy varrja el az oldalát ő, nem akarom én elrontani. :) Remélem jó lesz.
2010. dec. 3. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!