Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen ajándékokat adhatnék...

Milyen ajándékokat adhatnék úgy, nincs pénzem - szóval barkács alapanyagra se?

Figyelt kérdés
családtagoknak
2010. dec. 5. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így egy kicsit kevés!

Mennyi idős vagy?

Milyen nemű (bár ez annyira nem is fontos)?

Kiknek szeretnél ajándékot (milyen családtagnak)?

Milyen státuszban vagy a családban (gyerek, apa, anya, nagymama...)?

2010. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szülők, fiútestvér, nagymamák


Én sem vagyok már kamasz, és a tesó se

2010. dec. 5. 15:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a : www.kreativan.hu-t, vagy a www.kreativcafe.hu oldalakat. Hátha mégis találsz valamit, amit el tudsz készíteni.
2010. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A karácsony a szeretetről szól, bár hajlamosak vagyunk elfelejteni ezt ebben a vásárlás orientált világban.

Az emberek azt gondolják, hogy el lehet intézni a dolgot azzal, hogy ezreket költenek ajándékra és esetenként érzések nélkül adják ezt át a megajándékozottnak.

Régen megoldották ezt a kérdést pénz nélkül, vagy nagyon kevés pénzből.

Megpróbálhatnál sütni valamilyen süteményt, akár "névreszólóan" is. Esetleg írhatnál személyre szabott verset / dalt, amit mindenkinek te mondanál el karácsony este, de egy saját készítésű üdvözlőkártyán is átadhatod.

Még van néhány napod, tehát (ha tudsz és van otthon felesleges alapanyag) akár kézimunkázhatnál is egy asztalteritőt, falvédőt, mobiltelefon tartót, bögrére húzható tokot, stb...

Fényképalbumot készíthetsz régi fényképekből amik remek alkalmat adnak az emlékek felidézésére.

Nem tudom milyen a kézügyességed, de pl. egy lefestett üvegből, néhány méter merev drótból, egy kis ruhaanyagból, és egy izzófoglalatból hangulatos éjjelilámpát lehet készíteni.

Kartonból fiókos "ékszeres ládika" készíthető (én már csináltam ilyet anyukámnak, páromnak).

Társasjátékot is készíthetsz amit karácsony este körbeülhettek és végigjátszhattok (természetesen saját elgondolással, saját játékszabályokkal, akár a családi történeteket is beleszőve pl. megszültett a lányod, újra dobhatsz...). A bábukat helyettesítheted színes gombokkal, amire kis, papírból kivágott figurákat ragaszthatsz. Dobókockát készíthetsz kartonból (nem kell, hogy normális méretű legyen, lehet akár jóval nagyobb is).


Hát nagyjából ennyi jutott hirtelen eszembe. Remélem tudtam használható ötleteket adni.

2010. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Készíthetsz pl. beváltható bónokat. Anyunak, apunak nagymamának, hátmasszírozásra, mosogatásra, takarításra, mosásra, teregetésre. Dátummal ellátott képeslapra írd rá, hogy mikor, és meddig vállalod mindezeket. Tesónak: szobatakarítás, átvállalás a mosogatásról, leckeírás, stb...
2010. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szóval, eddig gyakran adtam vízfestményt, csak attól félek, hogy már unják kicsit.
2010. dec. 5. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden lakásban van barkács alapanyag, csak észre kell venni. Egyébként én pl. tudatosan gyűjtöm, a párom csak nevet rajtam, hogy van egy nagy doboz, amibe minden vackot beleteszek, de most milyen jó!

Például el tudnám képzelni - különösen ha vallásosak vagytok -, hogy készítesz egy nagy családi betlehemet. Ez készülhet kartonból, faforgácsból, és ha úgyis tudsz festeni, szépen kifestheted. De akár szerezhetsz fát is és faraghatsz alakokat, vagy elkészítheted belőle a tetejét, amire papírzsindelyeket ragasztasz.

Nem személyre szóló, de ha együtt van a család, akkor mindenkinek szól egy kicsit.


Ha ez nem jó, akkor gondolkozz máson! Használd a fantáziád! Pakold ki a szekrényed és nézd meg, van-e benne bármi, ami hasznosítható. Például ha van egy pulcsid, amit nem hordasz, bontsd le és máris van egy csomó fonalad. Cipősdoboz, régi parfümösüveg, régi újságok mind-mind alapanyagként szolgálhatnak. És ajánlom az interneten a kreatív oldalak böngészését, egy csomó jó ötlet van fenn, sokhoz nem is igazán kell semmi.

2010. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!