Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom így bekötni a...

Hogyan tudom így bekötni a hangszórókat?

Figyelt kérdés

Van egy lcd tévém és szeretném megoldani úgy hogy amikor a tv-t nézem ne kelljen a tv hangszóróját használni hanem a házimozi szóljon , és mikor dvd-t nézek akkor is szóljon!

Nos ezt hogyan tudom megtenni ? A bekötésre értem


2010. dec. 9. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudni kéne ehhez, hogy a tvden és a dvd-n milyen be- és kimenetek vannak.

Ha van rajta az 5.1eshez megfelelő dugasz, akkor a dvd-t összekötöd a tv-vel. Scart, vagy 2audio-1videó kábel. A tv-n a hangszórót kikapcsolod, biztos van ilyen funkció. Az audio kimenetekbe bedugod a házimozi dugaszait.

Ha nincs elég hang kimenet a tvn (csak 2), akkor a dvd-be visszaküldeném a jelet (ha van bemeneti audio), viszont ez esetben a dvd-t is be kell kapcsolnod mindig, ha tvt nézel.

2010. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a dvd lejátszó 5.1-es csatlakozói:

van ugye fl/fr sl/sf center ,sub,y,pr/cr, pb/cbcvbs,ml,mr,coaxial,svideo ,optical

ezek vannak rajt ebből a tv-n van egy y,l,r,meg pr/cr,pb/cb tehát 6db van a tv-n meg oldalt van egy L,R és video kimenet

sztem nálam mindenképp a jel visszaküldős módszer fog működni mert a hangszóróknak nincs 6kimenet a tv-ről viszont a hangszórónak van 2.1-es módja is tehát 1db audio kábellel de úgy meg nem működik. Szóval ezt hogyan csináljam akkor meg? :$

2010. dec. 11. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!