Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szocpol 2011-ben? Mit tudtok...

Szocpol 2011-ben? Mit tudtok rólla?

Figyelt kérdés
Visszhozzák szerintetek?Az Új Széchenyi Tervben azt olvastam,h használt lakásra nem adják majd!és aki azt szeretne venni?takarékoskodjon évekig?Mit gondoltok?
2010. dec. 21. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha normálisan elolvasod az Új Széchenyi Tervet, akkor magad is rájöhetsz, hogy eszük ágában sincs visszahozni a szocpolt, nincsen rá keret. A fent említett tervben arról van szó, hogy az építő cégeket támogatja majd a kormány, az építőipart és így olcsóbbak lehetnek az új lakások. Természetesen csak akkor, ha az építő cégek nem teszik zsebre a különbözetet, ami nagyon is valószínű. Szocpol az elkövetkező 5 évben biztos nem lesz, nincs pénze rá az országnak. Úgyhogy a helyedben sem új, sem használt lakás kapcsán nem számolnék a szocpol összegével. Nincs más megoldás, gyűjteni kell.
2010. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Normálisan elolvastam a vitairatot!nekem az jön le hogy az újépítésű házakra és a lakásépítésre lessz támogatás!csak kíváncsi voltam,h vki hallott-e vmit a szocpolról.de mit is vártam!itt javarészt bunkó válaszolók vannak(gondolok itt az első mondatodra)!Tisztelet a kivételnek!
2010. dec. 21. 16:13
 3/11 anonim válasza:
Mi most októberben vásároltunk egy ingatlant. Van két gyerekem, és nem kaptam szocpolt. A bankban rákérdeztem én is erre a témára, mire az ügyintéző azt mondta, hogy szerinte nem fog visszajönni, de ha visszajön azt visszamenőleg a két gyerekre akkor sem vehetem igénybe. Na ez a király. Amikor én voltam gyerek, a szüleim is felvették és azóta mindenki így jutott lakáshoz (tisztelet a kivételnek.) Persze mire én odakerülök, hogy vmit igénybe tudnék venni, azt előtte mindig megszüntetik. Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
2010. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Utolsó! Nem csak te, még rajtad kívűl vannak néhány millióan(én is), akiknek nem adatik meg sajnos ez a lehetőség...
2010. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos mi is lecsúsztunk!ez van!mi már egy év alatt összeraktunk 500ezret.sajna ez még kevés önerőnek.még ezek szerint 4évig spórólhatunk!ha esetleg visszahoznák köthetnék munkaviszonyhoz(legalább az egyik fél dolgozzon)x ideje!megértem,h sokan kihasználták,de ez nem megoldás,h nem támogatják a fiatalokat!
2010. dec. 21. 17:59
 6/11 Jattos válasza:

A kormány részéről jogos, hogy az új építésű lakásvásárlást támogatná = több munkahely, adók. Neked csak jobb, mert illetékkedvezményt kapsz. Érdemes előtakarékoskodni fundamentába, otp lakáskasszába, mert valószínüleg ahhoz fogják kötni a lakásvásárlási támogatást. Látják, hogy tudsz spórolni, komoly vagy, kapsz állami pénzt (szocpol helyett).

Ha bemész bármelyik bankba hitelért, letojják a fejed, csak azt lesik, hogy mikor jár le a 8 óra. Egy vagy a sok birka közül. De ha van egy saját embered, akit hívhatsz, ha bármi kérdésed, kérésed van, aki mindent megtesz érted, úgy más a helyzet, Hátha még független is az összes banktól, összehasonlítja a piacon lévő összes ajánlatot és kiválaszthatod a neked legjobbat. Ő lenne a te tanácsadód. Üdv Európában! Csak ezt nem nagyon kommunikálják mifelénk. Ha kell, segítek.

2010. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!párommal most úgy döntöttünk,h tavasszal építkezünk!tudjuk,h nagyon sokba lesz,de reméljük,ha 15én hatályba lép az Új SZ.Terv,kedvezőbb hitelt kapnánk!Könnyűszerkezetesre gondoltunk,most nézegetjük a cégeket!szép napot!
2010. dec. 28. 19:39
 8/11 anonim válasza:
én most kezdtem el takarékosdokni lakásra, és ha érdekel az OVB emberei segítenek. remélem minden igaz ami tmondanak, ha előtakarékoskodsz ,könnyebb lakáshoz jutni
2011. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem csak Te! Én is ilyen szerencsétlen vagyok!!! Miért attól függ a szocpol megadása, hogy ki mikor született????? Nem tehetek róla, hogy nem születtem meg előbb!!! Ezrt miért nem érti már meg a kormány? Vagy jobb lenne, ha gyerekanyaként szültem volna, hogy adjanak már valamit? Ha szocpolt nem adnak, akkor segélyt se adjanak azoknak, akik nem dolgoznak!!! Egy faluban élek és a legtöbb munkanélkülinek esze ágában sincs munkát keresni!! Gondolják minek, ha kapnak segélyt? KÉRJÜK VISSZA A SZOCPOLT!!!!!!!!
2011. máj. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Most nézem az utolsó hozzászólást! Miért gondolja így a legtöbb ember nem értem. Ha előtakarékoskodsz, könnyeb lakáshoz jutni! Persze, ez természetes. Én is fizetek ltp!!! De ha adnának olyat mellé amit nem kell visszafizetni, lehet, hogy hitelt sem kéne felvenni! Talán az mégjobb, nem????
2011. máj. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!