Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik vegyestüzel...

Szerintetek melyik vegyestüzelésű öntvény kazán a jobb?

Figyelt kérdés

Maximus, Viadrus, Solid +Plus

A Viadrusról hallottam rosszakat, de azért egy embernek nem hiszek.

Ki mit tapasztalt, mit javasol?

A ház durván 200nm

Az ár max 230.000ft

Ha van jó ötletetek ill. tapasztalatotok alapján ajánlanátok kérlek válaszoljatok.

Elég fontos, mert most építjük a házat aztán ráfaragni nem szeretnénk.


2010. dec. 29. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az index fórumon keress vegyes tüzelés topikot, használók és szakemberek, szerelők és tüzeléstechnikások mondanak okos dolgokat.

Szánj rá egy napot, megéri.

2010. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt a topikot én is olvasom évek óta és én is szoktam oda írni.


Szóval a Viadrust dicséri mindenki agyba-főbe. Én még kimondottam rossz véleményt nem hallottam róla. Egy esetet tudok, amikor kátrányosodásról panaszkodtak, de az sem a kazán hibája volt.

Én tavaly vettem kazánt, mert a régi vegyes tüzelésű tönkrement. Én is gondolkoztam a Viadruson, de anyagi okokból nem azt választottam. Úgy gondoltam, hogy nem ér 50-60eFt-tal többet egy ugyan akkora Viadrus.

Maximus vagy Solid Plus az ugyan az a kazán. Attól függően, hogy hol veszed (ki a forgalmazója), keresztelik át más névre. A Szatmári Kft-nél általában Maximusnak hívják, pl a Baumaxban meg Solid Plus.

Nekem is egy ilyenem van. Én meg vagyok vele elégedve. Egyetlen negatívum amit meg tudok említeni, ami más szemszögből az előnye is, hogy nagyon nagy a tűztérajtó. Így könnyű pakolni, de a füst is kicsit visszajön a nyitott ajtón.

De emellett én teljesen elégedett vagyok vele és nem bántam meg, hogy nem a drága Viadrust vettem.

Nekem egyébként egy 4 tagos Maximusom van 30 éves, nem túl jól szigetelt 100nm-es házra. Ha ilyen -10, -15 fokok vannak akkor kell maximális teljesítményen járatnom és viszonylag gyakran raknom rá, de úgy is teljesen kifűti a házat.

2010. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslataim:


[link]

Hőterm Vulcanus 1.oldal: [link]

Hőterm vulcanus 2.oldal: [link]

Hőterm Carbon-M 1.oldal: [link]

Hőterm Carbon-M 2.oldal: [link]

Hőterm árlista: [link]

Illetve ha gazdálkodni fogtok,akkor érdemes szalmakazánt szerezni.

2011. jan. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, rendesek vagytok!
2011. jan. 1. 16:26
 5/5 KissFerenc1960 válasza:
Szia! Hát a Buderus-t és a Ferolli-t bírom ajánlani. alábbi linken jó dolgok vannak: [link]
2012. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!