Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most akkor lesz 2011-ben...

Most akkor lesz 2011-ben gázár támogatás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamelyik híradóban azt mondták,hogy annak jár csak,aki lakástámogatást is kap.

De még semmi nem biztos.

2010. dec. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen lesz de csak április 30-ig,utána végleg megszűnik.

Valami lakásfenntartási támogatást lehet utána kérni az Önkormányzattól ,de az nem alanyi jogon jár,és vagy adnak vagy nem.

Aki eddig kapott az április 30-ig kapni fog.

2010. dec. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Sajnos magam is érintett voltam ebben a témában, ezért az alábbi hivatalos választ kaptam a Magyar Államkincstártól december 30-án:

Tisztelt Ügyfelünk!


A Magyar Államkincstár Központi Ügyfélszolgálati Osztályára érkezett, energiatámogatással kapcsolatos elektronikus levelét megkaptuk. Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.


A lakossági vezetékes gázfogyasztás és távhő-felhasználás szociális támogatásáról szóló 289/2007. (X.31.) Korm. rendeletet a 333/2010. (12.27.) Korm. rendelet módosította, amely 2011. január 1-jétől lép hatályba. A módosítás szerint a jogosultsági időszak a 2009. január 1-je és 2011. április 30-a közötti időszak.

A fentiek alapján, amennyiben Ön 2010. december 31-ig részesült energiaár-támogatásban, akkor a támogatás 2011. április 30-ig automatikusan meghosszabbításra kerül, nem kell új igénylőlapot benyújtania. A Kincstár a jogosultsági időszak meghosszabbításáról külön határozatot nem küld.

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy 2010. május 1-jétől 2011. április 30-ig, az „A” kategóriában a támogatás mértéke változatlan, a „B” kategóriában a támogatás mértéke a felére csökkent. A „C” és „D” kategóriájú támogatásban részesülőknek a támogatás mértéke 0 Ft/MJ.

A jogosultsági időszak meghosszabbítása, a már korábban megállapított támogatásokra érvényes, új igénylés benyújtására jelenleg már nincsen lehetőség.

Tájékoztatásunk az Ön által megadott információk alapján történt.


Felmerülő kérdéseit a Magyar Államkincstár telefonos ügyfélszolgálatán, az (1)-452-2910, (20)-881-9535, (30)-344-0045, (70)-460-9005 számokon is felteheti munkatársainknak, valamint tájékozódhat a [link]

Tisztelettel:

Központi Ügyfélszolgálati Osztály

2011. jan. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A 3. válaszadónak nagyon köszönöm! És persze az első kettőnek is :)
2011. jan. 2. 23:15
 5/8 anonim válasza:
Na ez is jó.Én pont a c.-be tartoztam.Most ittállok munka nélkül és még támogatást sem kapok a gázra.hát emberek ez aztán az igazság.
2011. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia! Ne ess pánikba, ez a legfontosabb! A "C" kategóriában még egészen jó lehet a havi jövedelmed - április végéig csak megoldod valahogy! Magam akkor leszek 2 éve állástalan, - szóval ismerem a helyzetet belülről, csak havi nettó 26 ezerből kell megélnem. Fordulj a lakhely szerinti Önkormányzathoz - én is ezt tettem, és indokolt esetben kaphatsz Lakásfenntartási támogatást és 3 hónaponként eseti, átmeneti segélyt! Remélem, hogy segíthettem valamit!

Sok szerencsét kívánok Neked! :-)

2011. jan. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A ckategória tavaly volt illetve szinte tavaly előtt.Most nincs se munkám se munkanélkülim
2011. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Ha nincs munkád, akkor jogosult vagy álláskeresési támogatásra, illetve segélyre. Fordulj a Munkaügyi Központhoz! Eddig miért nem tetted ezt meg?

:-)

2011. jan. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!